Kokava nad Rimavicou, 11. feb. 2023 | Autor: Michaela Macejková | Armwrestlingový klub TJ AWK Spartak Myjava opäť žal úspechy na celonárodnej súťaži Kokavská ruka, ktorej dejiskom bola obec ležiaca na južných výbežkoch Slovenského rudohoria, Kokava nad Rimavicou.

Dňa 11. februára 2023 sa konalo 2. kolo SNLP (Slovenská národná liga pretláčania). Súťaže sa zúčastnili juniori a juniorka spolu s trénerom a predsedom myjavského armwrestlingového klubu Martinom Klimekom.  Bol to súboj tých najlepších rúk vo viacerých kategóriách a niekoľko hodinové zápolenia medzi ženami, juniorkami, juniormi a mužmi.

Pravidelná a poctivá tréningová príprava  priniesla našim myjavským bojovníkom a jednej bojovníčke želaný úspech v podobe vynikajúcich umiestnení. Všetci si ukoristili medailové pozície a v tvrdých  silových zápoleniach predviedli svoju silu a bojovnosť. Ich náročné a niekoľko hodinové tréningy sa pretavili do super výsledkov.

Štvorčlenné  zastúpenie myjavského klubu TJ AWK Spartak Myjava reprezentovala za juniorky  Nastasia Lillian Pastorková, študentka  súkromnej  športovej školy, ktorá v kategórii Juniorky U18 vo váhovej kategórii do 60 kg osadila 1. miesto na pravačku a v tej istej kategórii 2. miesto na ľavačku. Nastasia sa zapojila aj do súbojov žien, kde v kategórii ženy do 60 kg aj napriek skvelému výkonu nedosiahla na zlato a obsadila druhé miesto na pravú ruku. V kategórii ženy zvádzala súboje  ľavačkou, kde obsadila  7. miesto.

Niektorí armwrestleri z myjavského klubu triumfovali vo svojich kategóriách a vybojovali  zlato na obe ruky, konkrétne sedemnásťročný študent Patrik Durec, ktorý si odniesol dve zlaté medaile v kategórii Juniorov U18 do 80 kg na pravú aj ľavú ruku. Následne sa pokúsil o súboje aj v  mužoch, kde v početnej konkurencii obsadil v kategórii muži do 80 kg 12. miesto na pravačku a v tej istej kategórii 10. miesto na ľavačku.

Ďalším juniorom, ktorý reprezentoval myjavský armwrestlingový klub bol Matúš Zigo, ktorý v kategórii juniori U18 do 70 kg obsadil 2.miesto na ľavú ruku a v tej istej kategórii  na pravú ruku obsadil 7.miesto.

Týmto mladým armwrestlerom chceme zagratulovať za ich bojovnosť, súťažné nasadenie, krásne umiestnenia a  len tak ďalej juniori.

Nakoniec o  skvelé umiestnenie, 2. miesto,  sa v nabitej kategórii muži do 90kg na ľavú ruku postaral Martin Klimek, zakladateľ, predseda klubu a tréner v jednom.

Už v samotnom súťažnom zápolení sa preukázala bojovnosť našich zástupcov spod Javoriny a ich  tréningové úsilie nezostalo bez spätnej väzby, nakoľko aj heslo veni, vidi, vici ich viedlo tým  správnym smerom.

Celkovo môžeme zhodnotiť, že myjavskí armwrestleri boli veľmi úspešní a držme im päste, keď  budú reprezentovať náš podjavorinský región aj na majstrovstvách Slovenska, na ktoré sa pripravujú,  aj ďalších významných súťažiach. V tomto duchu sú motivovaní do ďalších tréningových príprav s ešte väčším nasadením a motiváciou, aby dosahovali  osobné aj klubové úspechy.  

Na záver môžeme konštatovať, že naši bojovníci a bojovníčka úspešne a čestne  hájili  farby a meno klubu  TJ AWK Spartak Myjava  a ako povedal Kobe Bryant , že je správne inšpirovať ľudí, nech môžu byť úžasní v čomkoľvek, čo robia, a takto  títo mladí športovci dušou a telom to robia a  sú skvelým príkladom pre všetkých.

Zdroj foto: Autor