Myjava, 3. mar. 2023 | Futbalisti Spartaka Myjava splnili predzápasový cieľ predviesť pred svojimi priaznivcami dobrý výkon a po predchádzajúcej prehre 2-3 s rezervou Žiliny si pripísali do tabuľky dôležité tri body. V prvom jarnom domácom zápase druhej ligy vyhrali nad Slavojom Trebišov rozdielom triedy 3-0.

Skóre otvoril už v 6. minúte po zahraní štandardnej situácie Pekárom nabiehajúci Olejník, ktorý nedal zblízka brankárovi šancu. V 43. minúte predviedlo výbornú futbalovú spoluprácu duo Tancík – Olejník a druhý menový znova rozvlnil sieť za Dlubačovym chrbtom už svojím ôsmym gólom v sezóne.

V 85. minúte po kontre domácich a nezištnej prihrávke Škrteľa získal loptu Mareš, ktorý zoči-voči vybiehajúcemu brankárovi nezaváhal a upravil na konečných 3-0. Trebišovčania v zápase hrozili po úvodnom tlaku najmä z protiútokov a zrýchlení, Myjavčania však ukazovali väčšiu rozvahu a technickejší štýl hry, na ktorý východniari v niektorých prípadoch nedokázali dostatočne reagovať. Takmer štyri stovky divákov vrátane Slivka tak mohli byť s výsledkom i hrou spokojní.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: „Sme veľmi radi za dnešné víťazstvo, pretože bolo pre nás veľmi dôležité. Minulý týždeň sme v Žiline trošku dostali facku, čo sme asi viacerí nečakali. Aj z toho dôvodu sme potrebovali, aby dnes zostali body doma, čo nám môže v kabíne výrazne pomôcť. Vyšlo to a sme šťastní. V prvom polčase mal súper prvé šance zápasu, gól sme z nich nedostali, čo je veľmi dôležité. Po týchto momentoch sme už išli zaslúžene do vedenia. Začali sme dominovať a boli sme na trávniku lepším mužstvom. Druhý polčas bol už trochu rozháraný. Tak z našej strany, ako aj od súpera. Mali sme za stavu 2 : 0 viac upokojiť hru, respektíve skôr uzavrieť zápas tretím gólom. Ten napokon aj padol a chvalabohu za to víťazstvo 3 : 0.“

Kopaničiari sa najbližšie predstavia 11. marca v Dubnici nad Váhom.

Zdroj informácií: Marek Hrin, TS Spartaka Myjava. Foto: KN