Brezová pod Bradlom, 15. júl 2023 | Dňa 21. júla uplynie 143 rokov od narodenia Milana Rastislava Štefánika. Spoločnosť M. R. Štefánika s podporou partnerov pri tejto príležitosti organizuje 2. ročník podujatia Dni Štefánika. Počas troch dní sa uskutoční v Košariskách, Brezovej pod Bradlom a v Myjave séria programov s kultúrnymi, športovými a náučnými aktivitami.

Začiatok spojený so slávnostným aktom pred rodným domom M. R. Štefánika v Košariskách, je naplánovaný na 21. júla o 11. hodine. Nasledovať bude duchovný program v miestnom ev. kostole, v múzeu si pre vás pripravili scénické priehliadky a besedu s autormi diel o M. R. Štefánikovi. V Múzeu D. S. Jurkoviča v Brezovej pod Bradlom budú rovnako pripravené komentované priehliadky a deň plný aktivít zavŕši večerné pozorovanie hviezd na Bradle.

AKTUALIZÁCIA: Nanešťastie bolo pozorovanie hviezd pre nepriaznivú predpoveď počasia zrušené, ale ďalšie programy na vás stále čakajú.

Sobota 22. júla, bude patriť Medzinárodnému pochodu k pocte Milana Rastislava Štefánika. Štart v ranných hodinách z námestia v Brezovej pod Bradlom absolvujú stovky účastníkov, ktorí sa vyberú na 10, 20 a 32 km trať naprieč podbradlianskym krajom.

V nedeľu 23. júla, sa dianie presunie do športového areálu v Myjave, kde družstvá odohrajú turnaj v minifutbale O pohár spoločnosti M. R. Štefánika. Návštevníkov čaká občerstvenie, autogramiáda s olympijskými víťazmi, ale i jedinečná súťaž v kopaní jedenástok o nový televízor a ďalšie hodnotné ceny.

Titulka: Kopaničiarske noviny.