Nové Mesto nad Váhom, 11. mar. 2023 | Jedenásty ročník Novomestskej hokejovej ligy (NMHL) zavŕšia v poslednom, 21. kole, štvrtkové a piatkové dvojice zápasov. Majster ligy sa bude tešiť z nového pohára, ktorý dá hokejistom pri zdvíhaní nad hlavu tak trochu zabrať.

Vedenie NMHL vyrobilo počas sezóny novú putovnú trofej, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani profesionálne ligy. Kovový pohár s výškou 89 centimetrov váži 16 kilogramov a výzorom sa podobá kanadsko-americkému Stanley Cupu. Liga si od novinky sľubuje väčší zážitok a motiváciu pre hokejistov a všetkých fanúšikov hokeja. Za grafickým spracovaním Novomestského pohára a jeho výrobou stoja členovia hokejovej komisie, Jozef Dedík a Ladislav Kuba.

Zdroj: NMHL

Už pred posledným kolom je jasné, že najväčšiu trofej získa tím z novomestskej časti Záhumenice, ktorý na pozícii majstrov vystrieda minuloročných víťazov HC Sharks. Tí pre zmenu skončia na druhom mieste. O tretie miesto sa na diaľku strhne bitka medzi Moravanmi nad Váhom a Tatrínom Čachtice. Mužstvo spod Bátoričkinho hradu stráca na oponenta 2 body a vo štvrtok bude musieť brať v zápase s Bošácou všetky body. Naproti tomu, Moravany, hrajúce v deň odovzdávania trofejí, si určite nebudú chcieť nechať tretiu priečku utiecť pomedzi rukavicami. Na opačnom póle tabuľky skončia zástupcovia kopaničiarskeho kraja z Bziniec pod Javorinou, avšak bez ohľadu na výsledky, každému jednému borcovi, ktorý do hokeja investuje z vlastného vrecka a strávi pri ňom voľný čas, patrí rešpekt.

Zdroj: NMHL

Posledný deň Novomestskej hokejovej ligy tradične patrí i odovzdávaniu pohára pre najlepšieho hráča a najužitočnejšieho brankára, ktoré sú rovnako s vynoveným, krásnym old-school hokejovým dizajnom a samozrejme chýbať nebude ani šampanské. Vedenie NMHL tak všetkých priaznivcov hokeja na spoločné, slávnostné ukončenie sezóny 2023/2024 a odovzdávanie pohárov na zimnom štadióne v Novom Meste nad Váhom, srdečne pozýva.

Reportáž zo začiatku sezóny: