Myjava, 22. apr. 2024 | Volejbalisti VO TJ Spartak Myjava si poradili v boji o tretie miesto slovenskej volejbalovej Niké Extraligy s tímom VK MIRAD UNIPO Prešov 3:0 na zápasy a tešia sa po roku opäť zo zisku bronzových medailí.

Zverenci Martina Pipu od začiatku po ťažkom semifinále s prvým tímom základnej časti, VKP Bratislava (2:3), ukazovali chuť po víťazstve a zaslúžene v najkratšom možnom čase vybojovali v poradí štvrtú medailu za sebou pre myjavský volejbal v najvyššej súťaži.

Prešov sa po dvoch zápasoch bez zisku jediného setu dokázal vschopiť a v treťom zápase na domácej palubovke ukázal bojovný výkon. Myjavčania v metropole Šariša aj napriek tomu dokázali  vyhrať 3:2. Za stavu 1:1 ukázali Prešovčania odvahu a ujali sa vedenia, kopaničiari ale vo štvrtom sete v správny čas zabrali a vyrovnali. V tajbrejku si vybudovali 3-bodový náskok, ktorý dokázali ustrážiť.

,,Dnes nám to Prešov sťažil a myslím , že o to sú cennejšie tie bronzové medaile. Samozrejme, prišli sme sme vyhrať, ale vedeli sme, že keď sa stafia do podania tak budeme mať problémy, čo sa aj stalo. Som ale rád, že sme sa vo štvrtom a piatom sete vrátili do našej hry, konečne sme si dokázali prihrať a zároveň úspešne zaútočili. Teší ma, že sme nezložili zbrane.’’ Zhodnotil posledný zápas extraligovej sezóny Martin Pipa.

Myjavčania k tohtoročnému bronzovému úspechu pridali vôbec prvé účinkovanie vo Final four nadnárodnej Stredoeurópskej volejbalovej ligy, v ktorej obsadili 4. miesto. Gratulujeme volejbalistom a prajeme ďalšie skvelé úspechy pri reprezentácii myjavského a slovenského volejbalu.

Zdroj: VO TJ Spartak Myjava

Titulka: Jaroslav Petrucha.