Pomôžte svojmu regiónu

Tento projekt nie je financovaný z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme!

Volám sa Martin Kovanič a som zakladateľom portálu Kopaničiarske noviny. Roky som premýšľal, ako svoju prednosť v oblasti písania a fotografovania posunúť do úrovne, kedy by som z nej mal osoh a radosť nielen ja, ale aj ľudia z môjho okolia. Na myjavských kopaniciach žijem viac ako 10 rokov, počas ktorých som tu spoznal množstvo dobrých ľudí, ktorým ich okolie nie je ľahostajné. Toto som v hlave skĺbil s myšlienkou vybudovať niečo, čo na kopaniciach chýba. Tento región je totiž studnicou príbehov, je dôležitou súčasťou národných dejín, je zaujímavý ľuďmi a ich prácou, má bohatstvo v prírode ale aj v duchu a tradíciách. Tieto aspekty tvorili život taký jedinečný, aký ho dnes na tomto kúsku Slovenska poznáme. Ľudia, ktorí stáročia pracovali a usilovali o lepší život na kopaniciach si zaslúžia, aby sa o nich písalo. A nielen o nich!

Kopaničiarske noviny sú preto jedinečným projektom, prvým spravodajským portálom, ktorý sa bude snažiť informovať ľudí tak, aby sme prostredníctvom neho zároveň utvorili jednu veľkú komunitu, ktorá sa snaží o podporu miestneho, domáceho, prospešného pre všetky obce, ktoré ležia pod Javorinou a Bradlom. Noviny sú nezávislé a otvorené všetkým vašim podnetom, preto ak máte tip, zaujímavú tému, pracujete pre samosprávu, občianske združenie, športový  klub či inú organizáciu, chcete prezentovať svoju prácu, alebo informovať o podujatiach, či o problémoch, s ktorými sa stretávate, Kopaničiarske noviny sú tu práve pre vás.

Verím, že spoločnými silami tento projekt vydrží a pomôže  propagovať kopanice a zároveň lepšie informovať ľudí o ekonomických aj sociálnych témach, ktoré ovplyvňujú miestnu kvalitu života.

Ďakujem všetkým!

KN môžete sledovať a odoberať na Facebooku, Instagrame, ale aj Youtube, kde budú vždy aktuálne informácie o dianí v podbradliansko-podjavorinskom regióne.

Martin Kovanič

Zakladateľ portálu Kopaničiarske noviny