Tallinn,19. feb. 2023 | Basketbalistky MBK Stará Turá U18 obsadili v tretej turnajovej sérii medzinárodnej EGBL (Europen Girls Basketball League) v estónskej metropole Tallinn druhé miesto.

Účasť vo finále si basketbalistky vybojovali predčasne po náročných výhrach s TPP Riga (64:22)  a litovskou reprezentáciou do 16 rokov (60:45). Semifinále s Juglou Riga (61:51) im neuniklo napriek nasledujúcej prehre s estónskym tímom Audentes SG o 10 bodov.

,,Zápas s Rigou sme začali skvele, dievčatá koncentrovane bránili a premieňali útočné situácie 1:1. Po prvej štvrtine sme tak viedli 24 : 8. Následne sa hra vyrovnala, ale udržiavali sme si stále dvojciferné vedenie. 4 minúty pred koncom súperky stiahli rozdiel na 9 bodov a 1 minútu pred koncom na 8 bodov, ale naše dievčatá si víťazstvo a postup do finále postrážili.‘‘

V nedeľnom finále si zverenkyne trénera Tomáša Kačmarika opäť zmerali sily s tímom Audentes. Dievčatám však po náročných dueloch v závere zápasu chýbala energia a hoci v tretej tretine ešte dokázali skorigovať stav na rozdiel troch bodov, v poslednej štvrtine sa prejavila lepšia kondícia domácich, ktoré napokon zvíťazili 45:38. V nabitej konkurencii tak Staroturanky získali striebro.

Po septembrovom 4. mieste v Litve a decembrovom 6. mieste v Lotyšsku tak prišiel zaslúžený úspech a splnený predsezónny cieľ v podobe postupu na záverečný turnaj Final Four EGBL, ktorý sa uskutoční 20 – 23. apríla 2023, opäť v Talinne.

Zdroj informácií: MBK Stará Turá. Titulka: EGBL