Myjava, 4. apr. 2024 | Myjavčania, pripravte sa na hukot motorov a dramatické zápasy o prvenstvá mezdzi tými najlepšími motokrosovými pretekármi. Myjavský motokros sa po roku vracia na Kamenný kopec.

Posvätné to miesto, ktoré patrí azda medzi ikonické, hoci rokmi prešlo množstvom úprav pre rozrastajúce sa obchodné domy. V starom kameňolome sa motorky preháňali už od roku 1958, okolitné svahy motokrosovej trate zaplnilo neraz aj 10-tisíc divákov. Potom prišiel dlhý útlm.

V 90. rokoch sa však nadšenci motoristického športu okolo Štefana Bučenca, s veľkým odhodlaním a “myjavskou typickou tvrdou náturou“, ako nám pred dvomi rokmi spomínal Michal Maliarik, člen organizačného výboru motokrosu, pustili do obnovy tejto motokrosovej značky kvality. Chlapi, srdciari, čo majú už niečo veru odjazdené, udržali prvomájový myjavský motokros až do dnešných dní. Aj preto má svoju osobitú atmosféru, menej konzumu, viac pravého zápolenia a zážitku. Dodnes patrí medzi najnajvštevovanejšie podujatia tohto druhu na  Slovensku. Aj tentoraz sa diváci môžu tešiť na špičkovú organizáciu, výborných jazdcov a 100% pripravenú trať. Či sa na nej bude viac prášiť alebo bude lietať blato, je nateraz v oblakoch.

VIDEO Motokros Myjava 2023

Medzinárodné motokrosové preteky v Myjave budú opäť prvé podujatie v rámci Československého pohára. Druhé preteky, bratský “Memoriál Michala Špačka”, sa uskutoční o týždeň neskôr, 8. mája v Holicích.

Na Myjave sa voľné tréningy začnú o 8:15 hod. A po nich prídu na rad kvalifikačné tréningy. Preteky v kategóriách MX2, MX OPEN, VETERÁN a 85 ccm sú naplánované od 13:00 hod.  

Zatiaľ len toľko k času, ale tomu napodstatnejšiemu. Uvidíme sa na Kamennom kopci vo sviatočný, prvomájový deň!

Zdroj: Mesto Myjava.