Myjava, 25. apr. 2024 | SNM – Múzeum SNR v Myjave pozýva verejnosť a školské kolektívy na vzdelávací program Štúrovci a ich ženy.

Múzeum program pripravilo ku končiacej výstave Metamorfózy slovenskej a českej ženy v modernej histórii. Prostredníctvom scénických vstupov nazriete do postojov a vzťahov štúrovcov k ženám. Do múzea sa tak vracia ambiciózny projekt v spolupráci s Mládežníckym parlamentom mesta Myjava, CVČ Myjava,  Gymnáziom Myjava a Základnou školou na Viestovej ulici.

Pozrite si našu reportáž, ktorá vám priblíži výsledok spolupráce múzea a škôl na Myjave:

Dobovými odevmi v historických miestnostiach domu Anny Kolényovej predstavujú študenti jednotlivé osobnosti štúrovskej generácie inou formou. Múzeum sa tak chce priblížiť mladším ročníkom a zároveň návštevníkom ponúknuť iný výklad, oproti bežným prehliadkam expozície. Program sa uskutoční v utorok, 30. apríla.

Školské kolektívy sa môžu prihlásiť na tel. č. 034 245 11 02 alebo prostredníctvom mailovej adresy: muzeumsnr@snm.sk.

V myjavskom múzeu naďalej prebieha aj interaktívna výstava Zmysel to má aj bez zmyslov, ktorá vznikla na pôde Medzinárodného domu umenia pre deti BIBIANA, s ambíciou ponúknuť návštevníkom empatický pohľad do života ľudí s postihnutím a predstaviť im pestrú paletu literatúry pre deti z rôznych končín sveta.

Sesterské SNM – Múzeum M. R. Štefánika v Košariskách zároveň organizuje v rámci programu regionálneho a celonárodného spomienkového podujatia k 105. výročiu tragickej smrti M. R. Štefánika, besedy s historikom a niekdajším ministrom obrany Pavlom Kanisom o poslednom lete Štefánika a možných príčinách pádu lietadla.  Fakty, ďalšie názory a pohľady na letecké nešťastie, pri ktorom zahynul Štefánik, dvaja talianski vojenskí piloti a mechanik, si budete môcť vypočuť v košarišskom múzeu v piatok, 3. mája, od 9. hodiny.

Zdroj: SNM – Múzeum SNR v Myjave / Mesto Myjava