V piatok 3. júna 2022 v Bzinciach pod Javorinou slávnostne odovzdali do užívania nové multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ. Pri tejto príležitosti počas celého dňa na jeho umelom povrchu prebiehali rôzne športové aktivity.

Ako prví športovisko vyskúšali deti z miestnej základnej školy, neskôr ich vystriedali futbalisti z PŠK Bzince, volejbalisti, tenisti a nakoniec sa tu odohral futbalový šláger, v ktorom sa proti sebe postavili Hornané a Dolnané. Pozvanie do Bziniec prijal aj známy slovenský tenista Martin Kližan, ktorý si tu v exhibičnom zápase zahral s miestnymi nadšencami i starostom.

,,Verím, že si dneska dobre zašportujete a budete mať radosť z tohto nového ihriska,‘‘ privítal zúčastnených na otvorení starosta obce Dušan Málik, pričom zdôraznil, že ihrisko bude určené pre širokú verejnosť. Bolo vybudované na mieste pôvodného, ktoré slúžilo 20 rokov. ‘‘Prajem si, aby nové vydržalo minimálne rovnako a že sa o jeho dlhú životnosť pričinia aj obyvatelia obce a deti,  ktoré budú na ňom vyrastať, pretože je tu pre nás všetkých‘‘.

Pribudol bežecký atletický ovál, či priestor pre skoky do piesku, čo si vyžiadalo terénne úpravy pre zväčšenie plochy. ‚,Do vonkajšieho prostredia ešte v krátkej dobe osadíme cvičiace stroje,‘‘ dopĺňa starosta.

Polovicu celkovej výšky nákladov pokryl príspevkom 50 707 eur Fond na podporu športu v rámci programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry a druhú polovicu investovala obec. Zhotoviteľom bola firma ADARA Slovakia s pomocou domácich živnostníkov. Výsledkom je športový areál ktorý by mohlo Bzinciam závidieť nejedno mesto.

,,Pre deti to bolo potrebné. Na druhej strane, vynaložiť také veľké prostriedky si môže dovoliť máloktorá obec a aj my sme si museli vziať úver. Preto som veľmi vďačný, že poslanci k projektu pozitívne pristúpili a schválili ho. 50-percentná spoluúčasť pre obce je neférová.,‘‘ dodáva starosta D. Málik.

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️