11. 6. 2022 / Futbalisti Starej Turej sa tešia z trofeje pre víťazov VII. ligy ObFZ Trenčín, ktorú si po odohraní posledného zápasu proti Potvoriciam (1-1) na domácej pôde náležite užili.

Do siedmej ligy sa Stará Turá dostala zaujímavým spôsobom. Pravidelnému účastníkovi piatej ligy Západoslovenského futbalového zväzu hrozilo v roku 2019 kvôli administratívnej chybe preradenie o tri ligové úrovne nižšie. Relatívnu záchranu ponúkol vtedy B-tím, ktorý mu v siedmej lige prenechal miesto. Klubu sa cez náročné koronové obdobe nedarilo podľa predstáv. V uplynulej sezóne však nastal čas a pod vedením skúseného hrajúceho trénera a 37-gólového ligového kanoniera Filipa Durca jasne dokazoval, že má len tie najvyššie ciele.

,,Po tých neúspešných a náročných dvoch sezónach je toto zaslúžený výsledok. Zišla sa tu veľmi dobrá partia chalanov, ktorí sa do toho obuli, stmelili sa, káder sa doplnil niekoľkými hráčmi a začalo sa hrať to, čo si pod futbalom predstavujeme. Išli sme od zápasu k zápasu a aj keď nám niektoré zápasy nevyšli a pár krát sme sa vytrápili, v iných sme dominovali. Každému chcem vysloviť veľké ďakujem za odvedenú prácu, či už v tejto sezóne, ako aj v tých predchádzajúcich. Odkedy som prezidentom klubu, mám za sebou ľudí, na ktorých sa viem spoľahnúť. Celkom nám to klape a verím, že to tak bude aj v ďalšom období. Verím že budeme len a len napredovať‘‘, približuje prezident klubu Miroslav Krč.

Tím z mesta pod Javorinou nasúkal súperom v 26 zápasoch neuveriteľných 115 gólov, inkasoval iba trinásťkrát a stratil body len v piatich zápasoch, pričom niektorých svojich protivníkov rozdrvil výsledkovým rozdielom troch tried. Korením ligy bolo mestské derby s Brezovou. Práve v napínavom vzájomnom zápase z úvodu jari, ktorý ovládli futbalisti Starej Turej na umelej tráve v Myjave 4-1, si začali budovať rozhodujúci náskok.

,,Paradoxom je, že po novej reorganizácii ligových súťaží postupujeme zo siedmej do siedmej ligy‘‘, konštatuje Miroslav Krč. A Starej Turej by určite svedčila aj vyššia liga. Kvalitu na to majú a káder budujú rozumne – trpezlivejšou, ale stabilnejšou a prospešnejšou cestou zapracovávania mládeže. Taká práca prináša prospech postupne.

‚,Keď nechceme vynakladať zbytočné prostriedky, tak si hráčov musíme budovať zo svojej základne.  Tím tvoria všetko domáci hráči až na jednu výnimku, Alexa Mareka z Myjavy. Inak sú všetko Staroturanci, ktorí za mesto hrávali ešte v mládežníckych kategóriách, alebo sa vrátili z iných súťaží. V súčasnosti máme tri mládežnícke mužstvá a od novej sezóny sa snažíme doplniť ďalšie dve – dorast a starších žiakov. Dlhodobo sme tiež nemali prípravky, teraz máme dve a naďalej sa snažíme s mládežou pracovať. Cez leto by sme chceli urobiť kemp pre deti a to je tiež jedným výsledkov práce, ktorú sme započali už pred niekoľkými rokmi. Vynaložené úsilie sa nám začína vracať. Väčšina hráčov tvorí aj trénerov pri mládežníckych mužstvách a to je veľmi dobrá vizitka toho, ako dobre pristupujú k futbalu v Starej Turej ‘‘

CELÁ FOTOGALÉRIA TU

                                                  

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY