Stará Turá, 24. jan. 2023 | Napriek policajnému dohľadu na cestách, akciám zameraným na zisťovanie požitia alkoholu u vodičov a pravidelných, často tragických správach o dopravných nehodách, za ktoré sa podpísal alkohol, sa ešte nájde dostatok vodičov, ktorí bez ohľadu na iných sadnú podnapití za volant. Len za minulý týždeň ich bolo v Trenčianskom kraji 41, z toho až 20 nafúkalo nad jedno promile.

Pridal sa k nim aj 45-ročný vodič Jeepu, ktorý v oblasti Kórea v Starej Turej nevenoval dostatok pozornosti vedeniu svojho auta, predným kolesom sa odrazil od vysokého obrubníka a vošiel na chodník. Ako ďalej informuje polícia, následne ,,zišiel späť na cestu a pokračoval ďalej v jazde, prešiel do protismeru, kde našťastie v tom čase nešlo žiadne vozidlo, následne späť do svojho jazdného pruhu, kde pri jednom z rodinných domov narazil do zaparkovaného vozidla Suzuki. To bolo po náraze odhodené do železného oplotenia rodinného domu.‘‘

Privolaní policajti zistili dychovou skúškou u hriešnika 3,17 promile alkoholu. Za tento výkon, ktorý vodič stihol už do desiatej doobedňajšej hodiny, mu bola spočítaná celková spôsobená škoda na vozidlách a oplotení vo výške 7 300 eur. Rovnako ho neminie ani obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako uvádza polícia, zákon ukladá za takýto skutok trest odňatia slobody až na jeden rok, výškou trestu sa však v tomto prípade bude zaoberať súd.  

Zdroj informácií a titulka: Facebook Polícia SR – Trenčiansky kraj