Myjava, 12. feb. 2024 | Mestská knižnica v Myjave evidovala za uplynulý rok takmer 10-tisíc výpožičiek a pribudlo v nej 168 nových kníh.

Kniha má v dnešnej dobe stále nezastúpiteľnú úlohu pri vzdelávaní, oddychu, či ponorení sa do svojich myšlienok a predstáv. Myjavská knižnica môže čitateľom, malým aj veľkým, ponúknuť široký výber beletrie, náučnej i regionálnej literatúry.

Každoročne sa obmieňajúci knižničný fond obsahuje viac ako 25 000 kníh. V minulom roku pribudli ďalšie, ktoré boli zakúpené v rámci projektu Nový knižničný fond. Nákup 124 nových knižných titulov v celkovej hodnote 1 802 eur podporil z verejných zdrojov vo výške 1 500 eur Fond na podporu umenia (FPU). Doplnené boli najmä tituly z oblasti beletrie a náučnej a detskej literatúry. Knižnica v Myjave zaznamenala v roku 2023 takmer 9 700 výpožičiek od 530 evidovaných čitateľov, ktorí sa v knižnici zastavili počas roka takmer 4-tisíckrát. Podieľa sa rovnako na vzdelávaní a organizovaní besied, s návštevami žiakov základných škôl a detí materských škôl spojených s prezentáciami kníh ich vlani zrealizovali 52.  

Jedinou podmienkou prístupu ku knihám je založenie čitateľského preukazu, ktorý sa dá vybaviť kedykoľvek počas otváracích hodín knižnice v priebehu zopár minút. Personál knižnice je vždy nápomocný s výberom hľadanej, alebo odporúčanej knihy.

Zdroj: Mesto Myjava.

Titulka: Google Earth/pexels.com