Vo štvrtok 24. marca sa na mestskom úrade v meste Brezová pod Bradlom zišli predstavitelia samospráv pri pracovnom stretnutí Združenia miest a obcí myjavského regiónu. ,,Témou pracovného stretnutia boli potreby a problémy jednotlivých miest a obcí a zlepšenie spolupráce so župou a so štátom.“ – na sociálnej sieti informoval Jaroslav Ciran, primátor Brezovej pod Bradlom.

Zúčastnení sa zaoberali napríklad dostupnosťou služieb pošty a autobusovej dopravy, či situáciou ľudí, ktorí museli opustiť svoje domovy pre vojnu na Ukrajine. Prednosta Okresného úradu v Myjave Stanislav Tomič avizoval pomoc samosprávam pri náhrade výdavkov spojených s utečeneckou krízou.

Rokovania sa zúčastnil i riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák a predseda TSK Jaroslav Baška, ktorý predstaviteľov informoval o činnostiach župy v najmenšom krajskom okrese, poďakoval za prácu samospráv v súvislosti s pandémiou aj krízou na Ukrajine.

J. Baška sa vyjadril pre snahu o zachovanie myjavskej nemocnice so súčasným rozsahom poskytovania zdravotnej starostlivosti a ďalšiu investičnú činnosť župy do jej zariadenia s pomocou eurofondov. „Aj v tomto roku pôjdu do myjavskej nemocnice nemalé finančné prostriedky. Len na nákup zdravotníckych prístrojov a vybavenia pôjde takmer pol milióna eur,“ dodal predseda TSK, ktorý informoval aj o plánovaných opravách v dopravnej sieti.

V ktorých miestach bude opravená vozovka v roku 2022 na kopaniciach sa môžete dočítať v našom článku: https://www.kopaniciarskenoviny.sk/kde-na-kopaniciach-sa-budu-v-roku-2022-opravovat-cesty/.

Stretnutie bolo vhodnou príležitosťou pre debatu o spoločnom postupe pri prevádzkovaní Štefánikovej mohyly, na ktorú pre novelu zákona o zásluhách M. R. Štefánika o Slovensko bude môcť okrem Brezovej p/B, Priepasného a Košarísk prispievať i Trenčiansky samosprávny kraj. Zúčastnení monument na Bradle i sami navštívili, aby sa mohli presvedčiť o realizovaných finančných projektoch, ktoré v posledných rokoch na mieste výrazne skvalitnili služby.

Titulná foto: FB Jaroslav Ciran

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Bez pomoci verejnosti tento projekt neprežije. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️