Myjava, 6. feb. 2023 | V piatok 10. februára o 18. hodine sa sála kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave zmení na umelecký ateliér. Lukáš Lukéro Krč predstaví na Myjave svoju tvorbu technikou ručného maľovania UV svetlom na luminiscenčné plátno.

V Light Art Show nakreslí životopisný príbeh o M. R. Štefánikovi zvaný ‚,Večnosť v sekundách‘‘. Hodinové predstavenie s hudobným doprovodom prevedie diváka najpodstatnejšími činmi, myšlienkami a životnými úlohami, ktoré predstavujú osobnosť najväčšieho Slováka.

Lukáš Krč je rodákom z Brezovej pod Bradlom, kde už mal so svojou light show mimoriadny úspech. Svoje výtvarné základy rozvíjal v ZUŠ v Brezovej a Myjave. Po štúdiu na Strednej umeleckej škole scénického výtvarníctva v Bratislave začal ako umelec pôsobiť v Prahe. Zaoberá sa viacerými štýlmi a technikami, no medzi jeho najobľúbenejšie patrí maľba sprejom a akrylom. V roku 2017 sa stal členom skupiny výtvarníkov v umeleckom ateliéri Alexa Dowisa, s ktorými precestoval svet. Prostredníctvom maľovania na plátno penetrované fosforom dokáže svetlom v rýchlom slede vytvárať príbeh, čím je táto technika vo svete unikátna. Jeho diela mohli v roku 2022 Myjavčania obdivovať na výstave Čas a energia v Múzeu SNR.

Vstupenky na piatkové vystúpenie Lukáša Lukéra je možné zakúpiť v predpredaji na kultura.myjava.sk, alebo v KD Samka Dudíka v Myjave.

Titulka: Lukáš Lukéro Krč