Ostražitosť a pohotové reakcie. Tieto dve vlastnosti okrem ďalších dôležitých musí mať každý hasič, aby sa v krízových situáciách rozhodol okamžite a čo najlepšie. Člen DHZ a DHZO Sobotište, profesionálny hasič ppor. Peter Blanárik netušil, že svoje zdatnosti využije dňa 18. júna v poobedňajších hodinách pri obyčajnom prejazde cez obec.

,,So svojím súkromným vozidlom prechádzal po miestnej ceste pri rieke Teplica v Sobotišti, kde si všimol chodca pri okraji cesty. Následne sa pozrel do spätného zrkadla kde sa už chodec nenachádzal,‘‘ uvádza sa v krátkej správe na Facebooku stránky DHZ obce Sobotište. Hasič si v tom momente všimol, že chodec spadol do rieky.

,,Na vozidle zaradil spiatočku a vrátil sa na miesto, kde pred tým stál. Z vreciek rýchlo vytiahol mobil a peňaženku a skočil do rieky. Chodca vytiahol nad hladinu spoločne s okoloidúcim občanom obce Sobotište na breh. Svojím počinom s najväčšou pravdepodobnosťou zachránil chodcovi život.‘‘

Stalo sa tak po tom, čo Peter Blanárik získal na hasičskej súťaži Územnej organizácie DPO Senica prvé miesto v kategórii Jednotlivec nad 35 rokov.

Prajeme si, aby sme takých správnych a duchaplných ľudí na svojich miestach mali všade.

Zdroj informácií: FB DHZ Obce Sobotište, titulná fotografia: Archív Kopaničiarske noviny

🤲 CHCEM PODPORIŤ NOVINY