Tragická dopravná nehoda sa stala v sobotu 2. júla pri Lubine na ceste č. II/581, kde krátko pred 20.30 hod. prechádzal 34-ročný vodič Seatu Leon v smere na Nové Mesto nad Váhom.

,,Z doposiaľ presne nezistených príčin pravdepodobne prešiel na rovnom úseku cesty do protismernej časti vozovky, kde v tom čase prechádzal vodič na vozidle KIA Ceed.‘‘ uvádza polícia vo svojom vyhlásení.

Na úseku medzi Starou Turou a Bzincami pod Javorinou sú dopravné nehody časté. Zdroj foto: Polícia SR – TN kraj

Po čelnej zrážke automobilov vodič Seatu nezostal na mieste nehody a neposkytol zraneným osobám pomoc. Policajti z Nového Mesta nad Váhom ho do 20 minút zadržali v Lubine.

,,Následne s ním bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Zároveň bol vodičovi nariadený odber krvi a biologického materiálu na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok.‘‘

V druhom automobile následkom zranení podľahol 41-ročný vodič. Ďalšie tri osoby boli ľahko zranené. Voči vodičovi Seatu bolo vznesené obvinenie pre prečin Usmrtenie v súbehu s prečinom Neposkytnutie pomoci. Na rozhodnutie vyšetrovateľa o vzatí do väzby si počká v cele policajného zaistenia.

Na mieste zasahovali záchranné zložky v súčinnosti s políciou. Cesta bola na hodinu uzavretá. Na úseku medzi Starou Turou a Bzincami pod Javorinou sú dopravné nehody časté najmä kvôli preceneniu zručností za volantom. To, či tomu bolo tak aj v tomto prípade a či v súvislosti so zachovaním vodiča po nehode zohrali svoju úlohu ďalšie neznáme okolnosti, bude predmetom vyšetrovania. V prípade dokázania viny mu hrozí 5-ročný trest.

Zdroj titulnej foto: Polícia SR – TN kraj

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY