KOŠARISKÁ | Drahí moji rodičovia – 14. 4. 2023 – 17.00h – Múzeum Košariská | Prednáška venovaná rodičom M. R. Štefánika pri ich okrúhlych výročiach, ktoré si v tomto roku pripomíname. Príďte si vypočuť kto a ako formoval osobnosť vedca, diplomata, generála a spoluzakladateľa Československej republiky M. R. Štefánika. Prednášať bude Peter Macho z Historického ústava SAV (okrem iného autor knihy Štefánik ako symbol). 

PODBRANČ | Charitatívna hasičská súťaž – 15. 4. 2023 – 13.00h – Futbalové ihrisko –

DHZ Podbranč Horná Dolina Vás pozýva na 2. ročník Charitatívnej hasičskej súťaže, z ktorej výťažok /štartovné + zisk z bufetu/ darujeme Nikolke a Nikolajovi z Podbranča. Tento rok organizujeme charitatívnu súťaž pre 2 detičky z našej obce Podbranč, pre Nikolku, ktorá má autizmus, pridruženú epilepsiu a Rettov syndróm a pre Nikolajka, ktorý s viacerými diagnózami dostal do vienka aj Downov syndróm.

AKTUALIZOVANÉ – súťaž je zrušená pre zlé počasie.

LUBINA | Spomienky lekára na SNP pod Javorinou -15. 4. 2023 – 17.00h – Hostinec U Klačkov – Dramatické osudy Bedřicha Placáka sú obrazom jednej generácie v danom historickom období našej krajiny. Dokresľujú príbeh miestnych obyvateľov s jedinečnou regionálnou mentalitou, ktorí sa napriek rozdielnym náboženskému i politickému presvedčeniu voči Slovenskému štátu a ľudáckemu režimu stretli v radov odboja. Večerom bude sprevádzať historik Juraj Krištofík, autor knihy „Nemci Javorinu nikdy nedostanú“, v ktorej zmapoval spoločenskú situáciu a predpoklady odboja v tomto kopaničiarskom regióne Bielych Karpát. Miesto si rezervujte na hostinec@uklackov.sk

STARÁ TURÁ | Svedomito Fest – 17. – 23. 4. 2023 – Svedomito Fest je späť. A my Vás naň opäť pozývame. Festival zameraný na ekológiu, udržateľný rozvoj a našu budúcnosť sa opäť uskutoční v Starej Turej od 17.4 do 23. 4. 2023. Viac k programu tu.

BREZOVÁ POD BRADLOM | Tanečný kurz pre deti – 14. 4. 2023 – 10.45h – denné centrum pre seniorov – Tanečná škola Tancujúce tigríky Nové Mesto nad Váhom otvára druhý kurz pre deti od 1,5 – 3 rokov v Brezovej, ktorý začína v piatok 14. apríla 2023. Tancuje sa každý piatok od 10:45 hod. v budove Denného centra seniorov v Brezovej na 1. poschodí. Treba sa vopred prihlásiť cez registračný systém na stránke www.tancujucetigriky.sk.

MYJAVA | Prednáška o kardiovaskulárnych ochoreniach – 14. 4. 2023 – 15.00h – KD Samka Dudíka – MO Jednoty dôchodcov Slovenska v spolupráci s mestom Myjava pripravila na piatok 14. apríla 2023 pre verejnosť prednášku PhDr. Zlatice Meravej z Úradu regionálneho zdravia v Trenčíne na tému Kardiovaskulárne ochorenia. Uskutoční sa o 15.00 h vo výstavnej sále Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave.

MYJAVA | Ponuka Kina Primáš – 9. – 23. 4. 2023 – Prinášame vám program Kina Primáš v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave na obdobie od 9. do 23. apríla 2023 v plagátovej podobe. V ponuke tento raz nájdeme desať filmových noviniek rôznych žánrov. Napríklad pre slušný záujem ďalšiu reprízu slovenskej čiernej komédie Invalid, štvrté pokračovanie série s Keanu Reevesom v úlohe Johna Wicka, sľubne vyzerajúce nové stvárnenie literárnej klasiky Traja mušketieri, novú českú komédiu Buď chlap!, napínavý príbeh Pápežovho exorcistu s Russelom Croweom a ďalšie zaujímavé tituly. Informácie o programe kina, anotácie a upútavky na filmy, či predpredaj vstupeniek nájdete na portáli www.kino.myjava.sk

Viete o ďalších podujatia v našom regióne? Neváhajte nám ich poslať na redakcia@kopaniciarskenoviny.sk!