Stará Turá, 14. apr. 2023 | Speváčka Katka Koščová mieri do Starej Turej. Rodáčka z Prešova, víťazka slovenskej Superstar z roku 2005, ktorá už 17 rokov hrá, vystupuje a komponuje s klaviristom a akordeonistom Danielom Špinerom, sa predstaví v meste pod Javorinou v piatok 21. apríla 2023, v KC Tu.

Spoločnú sériu vyše 20 koncertov v rámci turné MiniaTOUR odštartovali už v januári. Vyznačuje sa minimálnym obsadením, najmenším mixážnym pultom, najmenším akordeónom a na blízky dotyk poslucháčovi. Zohraná hudobná dvojica tak dostane plný priestor na svoje intímne výpovede a spoločný humor. Na koncertoch sa veľa smeje, občas aj plače a obzvlášť na tomto turné sa divák stane svedkom a súčasťou niečoho špeciálneho a neopakovateľného.

„Toto je môj najmilovanejší spôsob hrania. Keď sme len my dvaja. Netreba sa sústrediť na žiadne vonkajšie vplyvy, usmerňovať ďalších hudobníkov. Hráme si len slobodne naše pesničky. A táto sloboda je pre mňa veľmi vzácna. Pamätám si ešte časy, keď som sa nevedela postaviť za vlastnú tvorbu, keď som jej nedôverovala. O to viac si užívam to, že absolútne verím tomu, čo spolu s Danom robíme. Akoby som si konečne naplno uvedomila silu toho, čo máme,“ hovorí Katka Koščová.

Vstupenky na koncert v staroturianskom KC Tu v predpredaji na stránke tootoot.

Zapojte sa do našej súťaže o dva lístky. Všetko potrebné nájdete v našom príspevku na Facebooku TU. Výhercu vyžrebujeme v stredu 19. apríla. o 18.00 hod.

Pozvánkou pre fanúšikov na turné je záznam živého, viac ako hodinového playlistu, ktorý Katka Koščová a Daniel Špiner nahrali v novembri 2022 v rádiu Melody Žilina, bez akýchkoľvek strihov a postprodukcie. Pre radosť autorov, ale aj ako darček pre fanúšikov, ho nájdete voľne dostupný na Youtube:

Zdroj info. a titulka: TS Slnko Records