Populárna skupina Hex prichádza na kopanice! Svoj koncert odohrá už túto sobotu 16. júla 2022 od 18. hodiny v KD Samka Dudíka v Myjave. Nadšenci poprockovej hudby sa môžu tešiť na známe hity a skvelú atmosféru plnú kultivovaných textov.

,,Prichádzame s výberom tých najväčších hitov  a takých našich najväčších ‚,peciek‘‘, aby si jednoducho ľudia dobre užili, zaspievali a zatancovali si.‘‘ prezrádza gitarista Tomáš ‘‘Yxo‘‘ Dohňanský.

Myjavčania sa tak môžu pripraviť na známe V Piatok podvečer, Keď sme sami, Nikdy nebolo lepšie, a mnohé ďalšie kvalitné songy. Kedy sme vlastne na Myjave naposledy mohli niektoré z nich počuť?

,,Kapela má už 33 rokov a podľa mňa už sme tu určite niekedy koncertovali, ale úplne sa mi to nevybavuje, pretože v bežnej sezóne hráme okolo 60 až 80 koncertov každý rok.‘‘

Hexákom to ale určite odpustíme, pretože ak by sme si všetci mali pamätať, čo sme kedy robili pred 10-15-20 rokmi, mali by sme hlavy ako glóbus. Poznajú však hudobníci kopanice zo súkromného života?

,,Ja konkrétne Myjavu úplne milujem. Zvykli sme s rodinkou chodiť na farmu do neďalekých Vrboviec a tam veľmi radi trávime čas. Kraj sa nám nesmierne páči, ľudia sú tam skvelí, takže pre mňa sú kopanice jednou z najkrajších oblastí na Slovensku‘‘, hovorí o vzťahu s naším regiónom Yxo.

Kapela sa počas dvoročnej pandemickej stopke venovala reedíciám prvých albumov Ježiš Kristus nosí krátke nohavice a Abrakadabra. Hexáci svoju radosť z návratu na pódiá klubov prezentovali v niekoľkokrát preloženom jarnom turné Back to the Clubs Tour. Počas roka 2022 dokazujú, že vzťah a kontakt s fanúšikmi je pre nich najdôležitejší.

,,Pozývame fanúšikov na koncert v Myjave a veľmi sa na nich tešíme! Od začiatku roka máme za sebou nejakých 25 koncertov, takže sme vo forme a verím, že prídu v hojnom počte a spolu sa dobre zabavíme. A keď donesú nejakú kopaničiarsku, radi si s nimi dáme po štamprlíku.‘‘

Koncert bol pôvodne naplánovaný v amfiteátri PKO Trnovce, usporiadatelia však veria, že organizačná zmena miesta fanúšikov neodradí a užijú si vystúpenie rovnako dobre. Vstupenky sú dostupné v predpredaji na portáli kultura.myjava.sk alebo priamo v kancelárii Kultúrneho domu Samka Dudíka na Partizánskej ulici v Myjave.

Zdroj titulnej fotografie: www.hex.sk

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY