ilustračne foto - zdroj MO SR

Ministerstvo obrany SR informovalo o zmene formy osláv Dňa Ozbrojených síl SR. Dôvodom má byť epidemická situácia na Slovensku.

Pôvodne plánovaný program na 26. septembra 2021 v Brezovej pod Bradlom nahradí slávnostný nástup v priestoroch rezortu obrany a v jednotlivých útvaroch ozbrojených síl 22. septembra bez účasti verejnosti.

Okrem osláv Dňa OSSR plánovalo MO tiež slávnostný nástup pri príležitosti ukončenia základného vojenského výcviku kadetov a čakateľov prípravnej štátnej služby. To sa pre zmenu podmienok presunie dňa 24. septembra do priestorov Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine.

Deň OS SR sa koná pri príležitosti spomienky na prvý víťazný boj hurbanovských dobrovoľníckych oddielov v Brezovej pod Bradlom v roku 1848. Jednalo sa o prvé ozbrojené vystúpenie v novodobých dejinách Slovákov a stalo sa symbolom národno-emancipačného hnutia za svojbytnosť národa. Tento dôležitý medzník vojenskej histórie Slovákov je zdrojom tradície Ozbrojených síl SR.

Titulná fotografia ilustračná, zdroj: MO SR

  • Projekt Kopaničiarske noviny nie je financovaných z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal jednoducho a bezpečne prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme! Podporiť nás môžete aj odberom na Youtube, sledovaním na Instagrame alebo kliknutím na Páči sa mi to na Facebooku.