Myjava, 29 mar. 2023 | V Metropole pod slamou boli vo štvrtok 23. marca uvedené do prevádzky nové e-kolobežky TIER. 50 kusov týchto elektrostrojov testuje mikromobilitu v meste a ich účelom je ponúknuť obyvateľom dopravnú alternatívu v podobe jednoduchého ekologického ,,približovadla‘‘ na kratšie vzdialenosti.

Policajti z Obvodného oddelenia PZ Myjava sa pri cestnej kontrole s týmto novým spôsobom dopravy v meste pochopiteľne stretli rovnako, ale aj v tom negatívnejšom zmysle.

,,Elektrokolobežky sa stali v posledných rokoch obľúbeným dopravným prostriedkom hlavne vo väčších mestách. Svoje miesto si však našli aj na Myjave‘‘, urazila polícia vo vyhlásení Myjavčanov, nakoľko väčšieho mesta na kopaniciach nie je (vtip redakcie).  

Polícia len cez prvý víkend používania e-kolobežiek zistila až tri prípady požitia alkoholu u osôb na nich jazdiacich.

,,Namerané hodnoty boli u dvoch osôb nad jedno promile alkoholu a to 1,58 a 1,81. Posledný priestupca mal hodnotu alkoholu v dychu vo výške 0,54 promile. Všetkým trom bola ďalšia jazda okamžite zakázaná,‘‘ konštatovala polícia, pričom s mužmi s dychovou skúškou nad jedno promile spísali správu o výsledku objasňovania. O tom, akú sankciu dostanú, sa dozvedia od správneho orgánu na dopravnom inšpektoráte.

Polícia týmto upozorňuje, že jazda na kolobežke nie je len o zábave, ale i o povinnostiach a dodržiavaní predpisov. Po vypití si by ľudia kolobežky používať nemali.

Zdroj informácií: Polícia SR – Trenčiansky kraj.

Titulka: TIER.