Nemáte ešte plány na víkend? Neseďte doma a príďte sa pozrieť na nejaké akcie, ktoré sa počas soboty a nedele chystajú. Máme pre vás niekoľko tipov.

Futbal v Jablonke

V sobotu od 16. hodiny na miestom futbalovom ihrisku privíta miestny OŠK v siedmom kole tretej triedy TJ Podbranč. Jablonka zažíva menšiu eufóriu. Je to nový klub, minulý domáci zápas sa predstavili dokonca v nových dresoch a zatiaľ sú doma pred slušnou diváckou kulisou stopercentní.  Priaznivcov lákajú na dynamický futbal a dobré jedlo. Nasledujúci zápas bude dokonca hudobná zábava a polčasová súťaž.

Športový deň v Polianke

DHZ Polianka a obec Polianka pozývajú všetkých rodičov s detičkami na Športový deň, ktorý sa začne v sobotu od 14.00h na ihrisku v Polianke. Registrácia detí bude prebiehať od 13. hodiny. Pre deti sú pripravené pohybové aktivity, za ktoré dostanú aj odmeny, no a rodičia si môžu zas pochutiť na guláši.

Výročie SNP na Rohu

Keďže sme minulú nedeľu spomínali na vypuknutie SNP, túto sobotu sa bude konať aj oficiálna ceremónia pri príležitosti jeho výročia. Od 16. hodiny sa po položení vencov v Moravskom Lieskovom a Lubine uskutoční na vrchu Roh na pamätníku SNP záverečný akt, po ktorom bude v miestnom amfiteátri nasledovať hudobné pásmo.

Burza veteránov v Myjave

Kopaničiarsky klub zberateľov historickej techniky vás pozýva na auto-moto veterán burzu  a výstavu v nedeľu od 7.00h na parkovisku v Trnovcoch. Ak vás zaujímajú historické vozidlá alebo tí skôr narodení si chcú zaspomínať na automobilové začiatky, táto akcia je práve pre vás.

Hasičské súťaže

Máte radi hasičský šport? V sobotu v Kostolnom a nedeľu v Cetune sa koná 5. a 6. kolo Inovecko-karpatskej hasičskej ligy. Pre dobrovoľné hasičské zbory zaradené v tejto súťaži sa jedná o dôležitý víkend, ktorý bude zásadne rozhodovať o konečnom umiestnení pred posledným kolom v Podbranči 18. septembra.

Koncert v kostole

Občianske združenie Harmonia Seraphica Bratislava a Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Brezová pod Bradlom vás pozývajú na koncert Našiel som si v šírom poli, ktorý sa uskutoční v ev. kostole v Brezovej pod Bradlom v nedeľu od 11.00h.

Ak ešte viete o nejakých podujatiach, ktoré sa v okolí konajú, neváhajte nám napísať!