Myjava, 30. nov. 2022 / Divadelno-hudobný festival Frankieho Vianoce v Divadle napíše v roku 2022 na Myjave už svoju 18. kapitolu. Po minuloročnej absencii pre vtedajšie protivírusové opatrenia sa Myjava môže opäť tešiť v dňoch 1. až. 3. decembra na plejádu známych tvárí. Pamätná doska na terase slávy pribudne hneď dvom osobnostiam.

,,Veril som, že tak, ako každý rok, aj teraz budú mať ľudia z Myjavy a okolia veľký záujem o predstavenia. Oko myjavského diváka  je náročné a ako sa hovorí, sto ľudí sto chutí. Chodím však po divadlách v celej Českej aj Slovenskej republike, snažil som sa vybrať dobré divadlá a teším sa, že sa po dvoch rokoch stretneme. Verím, že budú všetci spokojní,“ hovorí Samuel Kňazský, ktorý pokračuje s organizovaním festivalu v stopách svojho nebohého otca, veľkého milovníka divadelnej scény a člena na Myjave známeho Divadla Korbáč, Miroslava ‘‘Friankie‘‘ Kňazského.

,,Chcel by som všetkých pozvať na predstavenia. Herecké obsadenie je skvelé vo všetkých, ale čo sa týka pomyselného vrcholu, pre mňa to je Terasa slávy, kde sa podarilo zohnať dve mená. Z Čiech príde pán Václav Vydra a zo slovenskej strany prijal pozvanie Juraj Kukura, ktorého sa snažil na Myjavu pozvať už môj otec. Nie je jednoduché sa k pánovi Kukurovi cez všetky jeho pracovné povinnosti dostať. S pozvaním mi veľmi pomohol Majo Labuda ml., ktorý hrá v jeho divadle. Bolo pre mňa prekvapením, že ma na základe toho oslovil späť no a potom sme už šli nahrávať pozvánku.“

Zdroj: kultura.myjava.sk

Pri Terase slávy však menoslov známych ľudí nekončí. V predstaveniach Koštofka a Krvavé peniaze sa predstavia herci a divadelníci Ady Hajdu, Anna Šišková, Roman Féder, Bibiana Ondrejková, Helena Krajčiová, Ľuboš Kostelný, Ráchel Šoltesová, Kristína Greppelová. Pridá sa aj divadlo z Popradu s hrou Neprebudený. Prezidentskú záštitu nad podujatím prevzal Juraj Loj, ktorý bude hrať v piatkovej Írskej Kliatbe s kolegami z Divadla Aréna – Braňom Deákom, Jánom Jackuliakom, Marekom Majeským a Jurajom Hronským. Záverečný program v sobotu vytvorí Václav Vydra, Martin Zahálka, Jan Šťastný a ďalší, ktorí budú Rukojmí bez rizika. Návštevníci sa môžu tešiť aj na hudbu.

,,Bol by som rád, keby sa Myjavčania prišli pozrieť aj na koncert na námestí s kapelou Funny Fellows a v pohode si užili festival, aby podporili naše predstavenia. No a samozrejme, keďže sa blížia Vianoce, chcem im popriať, aby mali s rodinou pekné sviatky, užívali si pokoj v tejto dobe, ktorá asi pre nikoho nie je ľahká, ale mali by sme si vážiť to čo máme, hlavne zdravie a aby sme sa aj na budúci rok mohli stretnúť pri Vianociach v divadle a spoločne sa zabaviť,‘‘ uzavrel Samuel Kňazský. ,,Ďakujem za pozvanie a pozývam aj ja vás. Príďte, milí Myjavčania!‘‘ odkazuje herec Juraj Kukura.

Titulka: kultura.myjava.sk