Opäť máme pre vás pripravený súhrn podujatí, ktoré sa uskutočnia v kopaničiarskom regióne od 22. do 24. apríla a veru že je z čoho vyberať. Nech sa páči:

Dobrovoľní hasiči sa spoja pre pomoc

HZ Podbranč Horná Dolina Vás pozýva na Charitatívnu hasičskú súťaž o “veľkonočného baránka“, z ktorej výťažok /štartovné + zisk z bufetu darujú Nikolke z Podbranča, ktorej bol v roku 2017 diagnostikovaný detský autizmus. Súťaž sa uskutoční v sobotu 23. apríla od 13. hodiny na miestnom futbalovom ihrisku. Príďte sa pozrieť na výkony dobrovoľných hasičov a podporte Nikolku.

Deň astronómie v Sobotišti

Hvezdáreň Sobotište Vás pozýva na podujatie Deň astronómie 2022, ktoré sa uskutoční v sobotu 23. apríla 2022 o 17:00. Po ukončení prednášok a prezentácií sa bude za priaznivých meteorologických podmienok pokračovať vo hvezdárni o 21:00. Pozorovanie je závislé od počasia, ale ak by aj podmienky neboli priaznivé, určite stojí za to zúčastniť sa zaujímavých prednášok o hviezdach, vesmíre a planétach.

Na Jura sa mládenci a dievčatá gúlajú po poli a spievajú

Pálenie ohňov, magické veštenie ženíchov z uvitých vencov, váľanie po oziminách, či spevy dievčat pri vatre, to sú takmer zabudnuté zvyky ktoré sa FS Brezová snaží odkrývať a oživovať, aby i dnešný človek mohol na pár chvíľ vstúpiť do sveta predkov.
,,Veríme, že kým vatra dohorí, prijmete naše pozvanie na spoločné spievanie pri našej súborovej muzike. Narichtujte si oblúbenú pesničku, do batoha nabalte niečo na zájedek a zápitek. Nech sa môžeme navzájom pohostit a je nám spolu veselšie.“

Výstava fotografií v Myjave

Fotoklub Lumen v spolupráci v mestom Myjava pozývajú nadšencov fotografie na výstavu v spoločenskej sále Kultúrneho domu Samka Dudíka. Vernisáž je v pláne v piatok 22. apríla od 17. hodiny.

Burza v Lubine

V nedeľu 24. apríla sa pri penzióne Roh v Lubine od 13:00 uskutoční Burza (ne)potrebných vecí. Pre jedného odpad, pre iného poklad. Spojte príjemné s užitočným a príďte popozerať ponuku zaujímavých vecičiek. Možno si urobíte radosť a nejaké si vezmete domov.

Okolo Bošáckej doliny

V sobotu dňa 23. apríla sa uskutoční 5. ročník diaľkového turistického pochodu Okolo Bošáckej doliny so štartom a cieľom na ihrisku v Bošáci. Môžete si vybrať zo šiestich variant trás 10, 19, 30, 47, 49 a 52 km, ktoré sú popísané v propozíciach. Bude k dispozícii dopredaj zaujímavých tričiek, každý účastník obdrží pri prezentácii štartovací štamperlík z „bošáckych ovocných dobrôt“ a po príchode do cieľa účastnícky list s pečiatkou. V cieli v Bare Tornádo bude ako obvykle možnosť občerstvenia po zdolaní vybranej trasy.

Zveľadenie prírodnej krásy v Lubine

Hostinec u Klačkov a Joy’n’Work – Radostná práca organizuje čistenie cesty k vyhliadke ku Skale. Toto unikátne miesto je schované, vidieť ho iba z vtáčej perspektívy. Cesta ku výhľadu na Skale bola zarastená náletmi a prechádzala cez smetisko. Pridajte sa v sobotu od 9. hodiny, každá ruka je vítaná.

Autor fotografie: Majulo Šicko

Veľké upratovanie vo Vrbovciach

A upratovať sa v nedeľu od 8. hodiny bude aj vo Vrbovciach. Akcia je súčasťou medzinárodnej iniciatívy ,,Upracme svet, upracme Slovensko“.


Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️