Brezová pod Bradlom, 11. mar. 2024 | Spoločnosť Milana Rastislava Štefánika spustila registráciu na tohtoročný Medzinárodný pochod k pocte M. R. Štefánika.

Organizátori podujatia Dni Štefánika privítajú v sobotu, 20. júla 2024, v rámci 4. ročníka festivalu kultúry, tradícií a športu v Brezovej pod Bradlom stovky účastníkov z takmer celej Európy. Pochodu sa v minulosti zúčastnili vojaci z krajín NATO, ktorí pôsobia v rámci  mnohonárodného zoskupenia Slovensko a každoročne sa pripájajú i príslušníci záchranných zložiek, turisti a rodiny s deťmi.

Aj v roku 2024 budú k dispozícii tri trasy, ktoré prevedú účastníkov podbradlianskym regiónom a jeho krásami. Ich náročnosť sa líši ako dĺžkou, tak aj profilom terénu. 10, 20 a 35 km trate A, B a C, povedú z námestia v Brezovej pod Bradlom na Košariská, na Štefánikovu mohylu, k pamätníku SNP v Dvoloch, do okolia malokarpatskej Klenovej a k ďalším zaujívavým zastávkam bohatej prírody a histórie kraja. Asi 60% trás tvoria lesné cesty, zvyšnú časť asfaltový povrch.

Výška štartovného sa pohybuje od 20 do 33 eur a líši sa podľa termínových úzárierok. V cene je zahrnutá pamätná účastnícka medaila v krabičke so stužkou, mapa trasy s kontrolnými bodmi, účastnícky diplom, štartovné číslo s čipom a balíček s občerstvením. Občerstvenie priamo na trati bude  v označených kontrolných bodoch a v cieli podujatia. Alternatívnou trasou s ľubovoľnou dĺžkou je Trasa X s mapou pochodu, nálepkami a diplomom za registračný poplatok 5 eur.

Kompletné propozície s trasami, mapami, ďalšími informáciami a organizačnými pokynmi pochodu nájdete tu:

Na Medzinárodný pochod k pocte M. R. Štefánika 2024 sa prihlásile tu:

Vychutnajte si letný deň v lone prírody a staňte sa súčasťou podujatia, ktoré si ctí a odkazuje na pamiatku Milana Rastislava Štefánika.

Spoločnosť Milana Rastislava Štefánika je občianske združenie, ktoré rozvíja a organizuje svoju činnosť v zmysle myšlienkového odkazu M. R. Štefánika v duchu zásad vlastenectva, humanizmu a demokracie.

Titulka: Spoločnosť M. R. Štefánika.