Myjava, 21. Júl 2023 | Začiatkom týždňa obletela internet správa o okradnutej rodine z Myjavy. Miroslav, ktorého zlodej odcudzením vozíka s pohonom pripravil ‘‘o druhé nohy‘‘, so svojou polovičkou dúfali, že zlodej si vstúpi do svedomia a dali mu čas na vrátenie ukradnutej veci.

Darebákovi dali šancu, aby svoj nepochopiteľný čin napravil do 20. júla.  Ak by tak urobil, stiahli by trestné oznámenie. Mladá rodinka ešte stále verila, že sa odkaz silou sociálnych sietí k páchateľovi dostane, ten si uvedomí, čo vlastne svojím skutkom urobil a vozík s pohonom, ktorý Miro nutne potrebuje k svojej práci a povinnostiam, vráti.

,,Včera sme hľadali, aj vy ste hľadali, kamoši, známi, neznámi. Celý deň sme pátrali po Myjave a okolí, či ho niekde v priekope, v kríkoch, hocikde nenájdeme. Ale márne. Som pobúrená dnešnou dobou, že sa v tom zúfalcovi nepohlo svedomie a neuvedomil si, čo nám tým spôsobil. Ako mi písala jedna pani. To v dnešnej dobe nemajú už zlodeji svoju etiku? Že chorým a postihnutým sa nekradne?’’ napísala parterka Eva, ktorej situácia, samozrejme ako aj Miroslavovi, velmi skomplikovala život a zobrala veľa energie.

Napriek sklamaniu, že možno svoj majetok už neuvidia, prišla obrovská podpora zo strany rodiny, kamarátov, známych i neznámych. Pre záujem verejnosti o finančnú podporu na kúpu nového vozíka, dokonca vyhlásilo mesto Myjava verejnú zbierku.

,,Miro Adásek pracuje na mestskej polícií šiesty rok a keď kvôli úrazu na bicykli ochrnul, nevzdal to, s osudom sa popasoval a naďalej pôsobí na poste správneho orgánu, ktorý má na starosti napríklad inštitút objektívnej zodpovednosti, administratívu, vraky v myjavských uliciach či iné priestupky na úseku dopravy.’’ Píše hovorca Marek Hrin na mestskej stránke. Vozík v hodnote 9-tisíc eur si Miro nechal vyrobiť na mieru tak, aby ďalej mohol pracovať a čo najlepšie sa postarať o rodinu.

Mesto sa po dohode s ním rozhodlo vytvoriť transparentný účet, ktorý bude aktívny od utorka 25. júla 2023. Jeho číslo je SK02 0900 0000 0052 0513 7046. Mesto Myjava, ako Mirov zamestnávateľ, na zbierku prispeje sumou dvetisíc eur.

,,Na účet s názvom Zbierka invalidný vozík, môžu dobrodinci posielať ľubovoľné sumy podľa vlastného uváženia. Takto vyzbierané prostriedky budú po ukončení zbierky v plnej výške odovzdané Mirovi na zakúpenie nového elektrického vozíka.’’ dodáva M. Hrin.

Titulka: Facebook M. Adásek.