Tesco spustilo po desiatykrát grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame, v ktorom spoločnosť prerozdelí na projekty zapojených združení viac ako 182 tisíc eur.

,,Celkovo podporíme až 231 organizácií po celom Slovensku, ktorých projekty pomáhajú miestnym komunitám. O poradí víťazov rozhodnú zákazníci hlasovaním v obchodoch Tesco‘‘ – uvádza koordinátorka komunikácie Tesco na Slovensku, Martina Polakovičová.

Podľa počtu hlasov sa organizáciám prerozdelia granty vo výške 1 300, 600 a 300 eur. Na kopaniciach môžete v supermarketoch v Brezovej, Starej Turej a v Myjave podporiť tri projekty. Z Brezovej pod Bradlom môžete podporiť projekt Materskej školy na Budovateľskej ulici ‘‘Chodíme zdravo‘‘. Cieľom je vybudovať relaxačno-pocitový chodník, na ktorom si budú môcť deti rozvíjať stabilitu, chôdzu a koordináciu pohybov.

,,Relaxačno-pocitový chodník je výborný na stimuláciu zmyslov, stabilitu a relaxáciu. Chodník je zložený z rôznych materiálov, po ktorých deti budú kráčať na boso. Práve na chodníku si budú deti stimulovať ďalší vývoj nožičiek, aktivovať drobné svaly na chodidle vytvárajúce klenby, zlepšovať stabilitu v kĺboch, zlepšovať vnímanie tela v priestore a zdokonaľovať celkovú stabilitu a obratnosť‘‘ – uvádza sa v opise projektu na webstránke supermarketu.

V Myjave môžete podporiť projekt malej verejnej knižnice od miestneho Komunitného centra.

,,Na Myjave chýba knižná búdka, z ktorej si môžeme požičať knihu, počítať si na lavičke, prípadne do nej darovať knihy, ktoré už nechceme a ktorými môžeme spraviť radosť inému, kto si ju vytiahne a prečíta. Preto Vás žiadame o podporu, aby sme takúto verejnú čitáreň na Myjave vybudovali pre nás všetkých obyvateľov, ktorí máme radi šuštiace stránky kníh, ich vôňu a kvalitný obsah.‘‘

Žetóny sa na kopaniciach snaží získať aj Pro sport team, o.z. z Trenčína pre projekt  ‘‘Rozvoj pohybových schopností detí v predškolskom veku‘‘.

Informácie o projektoch môžu ľudia nájsť priamo pri hlasovacích boxoch v predajniach. Hlasuje sa formou žetónu, ktorý zákazník obdrží po nákupe. Môže sa rozhodnúť, ktorý z projektov hodením do boxu podporí. Hlasovanie potrvá do 13. februára 2022. Ak teda pôjdete z obchodu a uvidíte hlasovacie zariadenie, spomeňte si na projekty a podporte žetónom z nákupu snahu miestnych komunít.

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️