Policajti sa v práci stretávajú so všelijakými zaujímavými, niekedy priam až bizarnými prípadmi. Predovšetkým sú však ľudia a tak sa môže stať, že sa náhodne s nejakou situáciou stretnú aj v osobnom živote, vo voľnom čase.

Ako informovala polícia na Facebooku, začiatkom októbra to jeden chlapík na Myjave prehnal v miestnom klube s alkoholom. Nadránom zaspal na lavičke, kde si ho všimli traja muži a zobrali mu z krku retiazku. Úlovok sa im asi málil, lebo sa o chvíľu vrátili pre ďalší lup. Z vrecka mu ‚,čmajzli‘‘ telefón.

Polícia sa prípadom zaoberala a po páchateľoch náležite pátrala. Náhodou, alebo šťastím sa jeden policajt v čase voľna nachádzal v nákupnom centre na Myjave akurát vtedy, keď sa istý muž zaujímal o cenu, za ktorú by telefón mohol odpredať. Policajt nadobudol podozrenie, že by mohlo ísť práve o telefón, po ktorom pátrajú. Muža oslovil a zaujímal sa, ako sa k telefónu dostal. Ten ho nasmeroval rovno ku komplicom, ktorých polícia následne vypátrala. Pohotový policajt sa vďaka svojej všímavosti takto pričinil o vrátenie telefónu majiteľovi.

,,Rafinovaný zločin“ teda mladíkom nevyšiel, príslušník OO PZ Myjava vzniesol voči trom mužom vo veku 22, 23 a 31 rokov obvinenie pre prečin krádeže spáchanej formou spolupáchateľstva. Budú stíhaní na slobode.

Zdroj informácií a titulná fotografia: FB Polícia SR – Trenčiansky kraj