Cykloturistický projekt Vrchárska koruna Trenčianska pokračuje v roku 2023 ôsmym ročníkom. Cieľom tejto výzvy je propagácia cyklistických a turistických krás Trenčianskeho kraja prostredníctvom dvadsiatich cieľov, ktoré musia účastníci zdolať v priebehu 6-8 mesiacov. Vrchárska koruna tradične odštartuje v apríli, už teraz je však známy zoznam vrchov, ktoré treba pre úspešné absolvovanie zdolať.

Cyklisti a turisti sa v roku 2023 v rámci VKT dostanú do neprebádaných zákutí Trenčianskeho kraja, medzi inými na Čiernachovskú lúku, Jarmočný kríž, Holíš, ku Kaplnke sv. Márie Magdalény, Kostoleckému domu, na vrch Lipovec, k Prameňu pod Preliačinou, Rozhľadni Ibovka, ale aj na Sedlo Gežov, Sedlo Obšiar či Sedlo Polámaný vrch. Spoznajú tiež Božie muky, Svätyňu Dolná Poruba, kríž nad Nedašovou Lhotou, Veselé Vŕšky, Zlatovskú kyselku či Zvonicu v Ďurďovom.

Kopaničiarsky kraj bude reprezentovať Čachtický hrad, vyhliadka Pávičie na Podkylave a pamätník U Klasovitých na Poriadí.

Zdroj: Google

Nejestvuje štartovné ani žiadna štartovacia listina, z kopcov je len potrebné urobiť fotky a potom všetky poslať na adresu organizátora – vkt-bike.sk

,,Po siedmom ročníku sme prehodnotili vrcholy, aby boli pre ľudí prijateľnejšie, pretože vyjsť na bicykli na Vtáčnik je naozaj náročné, je to 16,5 kilometra hrebeňovka. V roku 2023 sme zvolili nižšie, dostupnejšie kopce, jeden z nových vrcholov má súvislosť s filmom Trhlina, aby sme mali aj nejakú atrakciu, niečo adrenalínové a nezvyčajné,“ povedal jeden z organizátorov VKT Radoslav Tilandy.

Titulka: Trenčín Region