Vrbovce, 30. dec. 2022 / Asi päťdesiatka Vrbovčanov sa v závere roka stretla na takzvanom Koncoročnom pouličáku. Zimný futbalový turnaj sa na umelej tráve v obci rozhodli zorganizovať prvýkrát v roku 2018. Vďaka nadšeniu a záujmu miestnej komunity sa ho podarilo udržať aj po dvojročnej prestávke.

Okrem priateľských stretnutí a spoločného užitia si posledných chvíľ v končiacom sa roku pri guláši a varenom víne má športová udalosť aj charitatívne poslanie.

Prostredníctvom štartovného a sponzorského sa každý ročník snažia futbalisti i ostatní zúčastnení pomôcť niekomu z obce. Peniaze z nultého ročníka putovali pre malých futbalistov z OFK Vrbovce a o rok neskôr výťažok odovzdali Únii žien, ktorá peniaze vložila do workoutového ihriska pri škole. Aj v roku 2022 sa zbierka podarila, tentoraz bola venovaná pre trinásťročného Tomáška, ktorý pre diagnózu Detskej mozgovej obrny potrebuje neustále cvičiť. Vyzbieraných 650 eur preto poputuje na zaplatenie rehabilitačných pobytov v Piešťanoch.

Foto: Simona Hyžová

,,Sme nesmierne hrdí na to, že sa nám toto predsavzatie podarilo naplniť, akciu zorganizovať a že sme dokázali spojiť naše sily a tak pomôcť Tomáškovi ísť cvičiť. Veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným za ich sponzorské dary a ochotnú pomoc,‘‘ ďakuje spoluorganizátorka Simona Hyžová. Nadšenie neskrývala ani mama Tomáška, pani Veronika, ktorú vyzbieraná čiastka milo prekvapila:

,,Ďakujem vám za túto krásnu akciu a pomoc pre Tominka. Som veľmi hrdá na túto moju dedinku, na Vrbovčanov, ako sú milí a ochotní vo všetkom s veľkým srdcom pomôcť.“

Konečný výsledok turnaja pochopiteľne nebol kvôli naplneniu podstaty dobrej veci prvoradý, akcia však hoci aj v prenesenom význame potvrdila staré známe heslo; Športom ku zdraviu. Víťazmi koncoročného pouličáku 2022 sa stali borci z Horného konca a môžu sa tak po celý rok tešiť z putovného pohára.

O Tomáškovi z Vrboviec sme písali aj tu:

Titulka. Simona Hyžová