Stará Turá, 2. máj 2023 | Polícia sa občas stretne s naozaj kurióznymi prípadmi. Ten zo Starej Turej potvrdzuje, že od ľudí, najmä od podnapitých, čakať treba skutočne čokoľvek.

Na tiesňovú linku polície zavolal pred polnocou 28-ročný vodič Fordu, pretože ,,nevidí dobre na cestu, lebo je opitý, aby prišla polícia. Tá aj v krátkom čase na ním uvedené miesto prišla,‘‘ uvádza v správe Policajný zbor, pričom vodiča zastihli na konci Starej Turej, smerom na Vaďovce.

Staroturianski policajti dali vodičovi fúkať, výsledkom čoho svietilo na prístroji 0,78 mg/l, teda 1,63 promile. Opakovaná skúška ukázala ešte o desatinu promile viac.

,,Mladý muž policajtom uviedol, že sa pohádal so ženou, vypil fľašu whisky a chcel ísť do Čachtíc.  Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a už mu bolo vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Po pobyte v policajnej cele si na súde, v super rýchlom konaní, vypočuje svoj trest.‘‘

Ťažko povedať, čo mladého šoféra viedlo k takejto reakcii. Na jednu stranu si sadol za volant opitý, čo je trestuhodné, na strane druhej prakticky správne nahlásil polícii vodiča pod vplyvom, hoci aj seba. Usudzujeme, že mal po vytriezvení rovnako roztržité myšlienky, ako ktokoľvek, kto si tento článok prečítal.

Titulka: ilustračná, pexels.com.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky.