Vrbovce na slovensko-moravskom pomedzí sú občianskym centrom pre ľudí žijúcich v kraji pod Žalostinou. Pre obyvateľov tu preto fungujú kompletné služby vrátane  dostupnej zdravotnej starostlivosti v miestnom zdravotnom stredisku. Inak by ľudia museli za doktorom dochádzať do 12 km vzdialenej Myjavy, alebo Sobotišťa. Nachádzajú sa tu ambulancie praktického lekára pre dospelých, pre deti a dorast, gynekologicko-pôrodnícka ambulancia a zubár.

Zdravotné stredisko je významné nie len pre občanov obce Vrbovce, ale i pre občanov obce Chvojnica. Dôležité je, že je dostupné a poskytuje okrem neodkladnej zdravotnej starostlivosti i špeciálne výkony, napr. predoperačné vyšetrenia a očkovanie (o.i. proti ochoreniu Covid 19) – napísal pre Kopaničiarske noviny starosta obce Vrbovce, Dušan Eliáš.

Od 13. septembra prebieha v budove rekonštrukcia z dôvodu havarijného stavu, najmä systému vykurovania. Predpokladané náklady opravy sú vo výške asi 20 000 eur.

Vzhľadom k tomu, že práce sú realizované svojpomocne a postupne sa ukazujú ďalšie nečakané problémy, ktoré za chodu riešime, nie je rozpočet definitívny. Riešená bola výmena všetkých vykurovacích telies a príslušných rozvodov vykurovacej vody, vymaľovanie všetkých priestorov, výmena osvetlenia, interiérových dverí, vypínačov a zásuviek, výmena podlahovej krytiny na detskom oddelení.

Rekonštrukciou prešli aj toalety na zubnom oddelení, ktoré sa stali bezbariérové.

Toalety v detskej časti i pri ambulancii dospelých budeme riešiť počas prevádzky zariadenia v zimných mesiacoch – dodal Dušan Eliáš.

Gynekologicko – pôrodnícka ambulancia i ambulancia praktického lekára pre dospelých je už v prevádzke od polovice septembra.

Dokončujeme práce na detskej a zubnej ambulancii, ktoré by mali byť ukončené do 17. októbra 2021.

Rekonštrukcia by mala napomôcť ku komfortu pacientov a zníženiu energetickej náročnosti strediska.

Fotografie: Obec Vrbovce

Projekt Kopaničiarske noviny nie je financovaných z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal jednoducho a bezpečne prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme! Podporiť nás môžete aj odberom na Youtube, sledovaním na Instagrame alebo kliknutím na Páči sa mi to na Facebooku.