Hrašné, 10. dec. 2022 / Hoci máme už nejaký ten piatok od Vianoc, vonku to aj po Troch kráľoch stále vyzerá, ako ďaleko pred sviatkami, či dokonca ešte ďalej po nich. Pripomeňme si aspoň trocha ich atmosféru vďaka peknému podujatiu na Hrašnom, kde si prišli na svoje malí, aj tí väčší.

Už od rána chlapi pripravovali veci na zabíjačku. Hrašným voňali jaternice, ovarovica, kapustnica. Klobásky sa robili až do tmy. Sľúbená živá hudba nanešťastie neprišla, ľudia sa i tak radi stretli, porozprávali a čo-to si na sviatky ponakupovali z masových produktov alebo vianočných dekorácií. V spolupráci so samosprávou to mal na svedomí prevádzkovateľ miestnej krčmy, Patrik Kubica. ,,Akcia dopadla na výbornú. Prišlo dosť ľudí, skoro všetko sme predali,‘‚ pochvaľoval si. V Hrašnom tak zavŕšili rok spoločných viacerých podujatí, ktoré by v podobných menších dedinách mohli inde pokojne aj závidieť.

Deti z miestnej škôlky sa zabavili pri stromčeku s Mikulášom, anjelom a čertmi, ktorí prišli na ozajstných tátošoch. Bola to veru že veľká paráda a tak sa aj detičky riadne pripravili na ich príchod. Spoločne im zaspievali, za čo ich Mikuláš odmenil, ako sa patrí a k tomu rozsvietil obecný stromček. ,,Zeberem ta do mecha!“ Strašil čert na zabíjačke po tom, čo sa odklonil od hlavnej delegácie na koňoch. Rodičia si však svoje ratolesti ustrážili a tak mu nezostávalo nič iné, len sa potĺkať pomedzi stánkami so štamprlíkom (väčšinou plným) v ruke.

Pozrite si naše video z akcie a fotogalériu, ktorú nájdete v odkaze pod videom:

Fotogaléria z podujatia

Titulka: Kopaničiarske noviny