V nedeľu 29. augusta sme pri 77. výročí vypuknutia Slovenského národného povstania navštívili jednu z najviac zasiahnutých obcí počas bojov na kopaniciach – obec Bzince pod Javorinou.

Starosta obce, Ing. Dušan Málik; “Naša obec a hlavne miestna časť Cetuna je známa z histórie tým, že sa zapojila do Slovenského národného povstania. Položili sme vence k všetkým trom pamätníkom, ktoré v obci máme bez rozdielu na to, či už je to k prvej svetovej vojne, druhej svetovej vojne alebo SNP, pretože tu tá tradícia a spomienky na ľudí, ktorí tu položili životy stále v ľuďoch žije.“

Od 13. hodiny starosta obce spolu s poslancami za prítomnosti Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov položili spomienkové vence v Bzinciach, Hrušovom a Cetune. Prítomná bola aj pani Emília Pražienková, ktorá zúčastneným rozpovedala udalosti, ktoré sa v Cetune počas vojny stali.

Spomienka bola uskutočnená v rámci projektu “In the spirit of European diversity” , ktorý financovala Európska únia v rámci programu Európa pre občanov.

Tento projekt nie je financovaných z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal jednoducho a bezpečne prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme!

Podporiť nás môžete odberom na Youtube, sledovaním na Instagrame alebo kliknutím na Páči sa mi to na Facebooku.