Myjava, 21. apr. 2023 | Medzinárodné motokrosové preteky O pohár mesta Myjava, tradične 1. mája rozozvučia Kamenný kopec nad Myjavou. Pri výročí s dvomi päťkami si usporiadatelia pripravili pre divákov okrem zápolenia kvalitných motorkárov aj prekvapenie.

Pozvánku s nami natočil spoluorganizátor Michal Maliarik, ktorý aj odpovedal na otázku možného problému s momentálnou opravou myjavského obchvatu, z ktorého je vstup do areálu a slúži ako záchytné parkovisko.

,, Hľadali sa riešenia a verím, že sme ich aj dokázali po komunikácii so zodpovednými ľuďmi nájsť, aby bola možnosť parkovania v blízkosti Kamenného kopca pre čo najväčší počet návštevníkov. Verím, že táto vráska na čele nebude spôsobovať žiadny problém a 55. ročník motokrosu na Myjave bude mať znova bohatú účasť.“

Jazdci budú súťažiť v kategóriách MX2, MX Open a MX4/MX4+ a uskutoční sa aj superfinále v triedach MX 2 a MC Open. Zaujímavá pastva pre oči návštevníkov bude prekvapenie v podobe exhibičnej jazdy bývalých úspešných pretekárov-reprezentantov.

,,Vážení priaznivci motokrosového športu, vítame vás a pozývame vás na prvomájový, 55. ročník do priestorov Kamenného kopca. Tešíme sa, že má motokros takú priazeň a aj tento rok sľubuje dobré súboje na trati.“, pozýva M. Maliarik.

Časový harmonogram pretekov. Zdroj: Mesto Myjava