Myjava, 20. nov. 2023 | Myjavčania sa v roku 2023 môžu tešiť na viaceré predvianočné podujatia. Cyklus adventných koncertov doplní Vianočný jarmek na námestí a Mikuláš, v kultúrnom dome zase Vianoce v divadle.

Adventné koncerty pripravuje mesto Myjava, CTK v Myjave, CZ ECAV Myjava a TV Myjava, ktorá ich odvysiela v priamom prenose na Youtube, aj v reprízach v televízii. Uskutočnia sa počas nediel vždy o 17. hodine v ev. kostole.

Od 7. do 9. decembra bude priestor aj pre divadlo. Už 19. ročník populárneho festivalu prinesie do Myjavy známe tváre s humornými predstaveniami. Viac o programe a tohtoročných Vianociach v divadle v našom článku TU.

Od 14. do 16. decembra 2023 sa na Námestí M. R. Štefánika uskutoční Vianočný jarmek. Samozrejmosťou bude stánkový predaj s vianočným sortimentom, občerstvenie a sprievodné kultúrne vystúpenia.

Program na pódiu sa skladá z domácich hudobných, tanečných skupín a súborov. Vo štvrtok 14. dec. sa predstavia deti zo Základnej školy na Viestovej ulici, Myjavské heligónky a žiaci Základnej umeleckej školy Myjava. V piatok 15. dec. zabaví Detský FS Kopaničiarik a vianočné pódium bude patriť aj deťom zo ZŠ Štúrova, Dychovej hudbe Myjavci a napokon Folklórnemu súboru Kopaničiar.

V sobotu od ranných hodín bude členov Folklórnej skupiny Kýčer a KOPA bude zamestnávať tradičná zabíjačka s ochutnávkou zabíjačkových špecialít a celý program opäť ukončí DFS Kopaničiarik.

Myjavu tiež navštívi 6. decembra Mikuláš. Mesto Myjava pozýva pri tejto príležitosti všetky deti na námestie. Okrem rozdania balíčkov, ktoré sa dajú zajednať v kancelárii KD Samka Dudíka, Mikuláš tradične rozsvieti vianočný stromček a s programom mu pomôžu žiaci ZUŠ Myjava.