Bzince pod Javorinou, 14. jún 2023 | Policajti OR Nové Mesto nad Váhom si v bzinskej časti Hrušové dali na vodičoch záležať. Miesto kontrol si vytypovali podľa analýz, aj podľa podnetov obyvateľov.

V dôsledku prebiehajúcej rekonštrukcie cesty z Nového Mesta nad Váhom do Starej Turej, nemohla polícia robiť v danej časti kontroly. Vodiči si však skracovali cestu cez Hrušové, kde si občas niektorí zabudli uvedomiť, že sú v obci. Novomestskí policajti vykonali v ranných hodinách hromadnú kontrolu, v ktorej sa zamerali na porušovanie pravidiel cestnej premávky.

,,Počas 3 hodín hliadky vykonali celkom 570 dychových skúšok. Našťastie všetky dopadli negatívne. Ďalej uložili celkovo 13 pokút za rôzne porušenia zákona o cestnej premávke, ale aj za zlý technický stav, za ktorý bolo vodičovi zadržané osvedčenie o evidencii vozidla.

Na ceste III. triedy v časti Hrušové uložili pokutu vodičovi jazdnej súpravy nad 12 000 kg, ktorému je jazda po ceste III. triedy zakázaná. Taktiež bola uložená pokuta vodičovi, ktorý nerešpektoval prenosné svetelné dopravné zariadenie na rekonštruovanej ceste II/581.‘‘

Polícia bude v podobných akciách naďalej pokračovať.

Info a titulka: Polícia SR – TN kraj.