V sobotu 11. decembra od rána pracoval v Starej Turej očkovací tím Nemocnice s Poliklinikou Myjava. V spolupráci v mestom uskutočnili v priestoroch DK Javorina dobrovoľné očkovanie pre záujemcov zo Starej Turej i okolia. Zmyslom akcie bolo zlepšiť dostupnosť očkovania pre miestnych občanov. Mesto Stará Turá avizovalo od 15. novembra možnosť prihlásiť sa do registračného systému, kde sa mohli záujemci nahlásiť bez ohľadu na to, či sa jednalo o ich prvú, druhú či tretiu dávku. O priebehu vakcinácie počas soboty zverejnila kancelária primátora mesta Stará Turá informácie na stránke www.staratura.sk:

‚Je na každého slobodnom rozhodnutí, či sa zaočkovať dá alebo nie. Našou snahou bolo sprístupniť očkovanie pre občanov a tým zvýšiť nielen percentuálnu mieru zaočkovaných v našom meste, ale i v celom okrese. Preto sme prvotne uprednostňovali záujemcov o prvú dávku vakcíny a tiež občanov nad 50 rokov‘.‘

Očkovací tím ráno navštívil Zariadenia opatrovateľskej služby a potom sa presunul do kultúrneho domu.

Občanom, ktorí potrebovali sprievod, sme zabezpečili dopravu automobilom. Po skončení vakcinácie v tomto priestore sa následne očkovací tím presunul k imobilným záujemcom a poskytol im očkovanie priamo v domácom prostredí.‘‚ V domácnostiach takto počas dňa navštívili asi 35 ľudí.

Zdroj: Mesto Stará Turá

Celkovo v Starej Turej zaočkovali vakcínou Pfizer /BioNTech v priebehu soboty 351 záujemcov, z nich asi 70 bolo ‘‘prvoočkovancov‘‘. Mesto ďakuje všetkým, ktorí túto možnosť využili.

‚‘Chceli by sme vysloviť veľké poďakovanie za dnešné očkovanie pani Markovej ako aj ostatným členkám očkovacieho tímu z NsP Myjava. Ďakujeme aj našim kolegom a kolegyniam z Kancelárie primátora, oddelenia školstva a sociálnych vecí a oddelenia ekonomiky a majetku mesta, tiež príslušníkom mestskej polície, dobrovoľným hasičom, ktorí počas dňa zabezpečovali registráciu občanov, administratívnu činnosť, realizáciu očkovania a odvoz i dovoz záujemcov. Vďaka tejto výbornej spolupráci, organizácií činností a profesionalite, prebehlo očkovanie bezproblémovo.‘‘

Podľa štatistík portálu uniamest.sk je v Starej Turej momentálne vakcinovaných oboma dávkami takmer 4000 obyvateľov. Ďalšia vakcinácia sa v meste uskutoční v priebehu januára.

Z dôvodu prebiehajúceho núdzového stavu a vyhláseného lockdownu je Covid automat pozastavený od 25. novembra. Pozitívnou správou je, že v priebehu decembra sa situácia v okrese Nové Mesto nad Váhom stabilizovala a počty nových zistení koronavírusu PCR testami medzitýždenne klesli o 27%. Štatistiky na obrázkoch sú zo zdroja Dáta bez pátosu aktuálne k 14. dec. 2021.

Obsadenosť lôžok oproti maximu v II. vlne v percentách. Zdroj: Dáta bez pátosu

Páčil sa vám tento článok? Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok. Vašu podporu si nesmierne vážime. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️