Prašník, 16. aug. 2023 | Inovecko-Karpatská hasičská liga vyvrcholí 19. augusta 2023 posledným, deviatym kolom v Prašníku. Na futbalovom ihrisku sa počíta s veľkými oslavami. O majstroch je (takmer) rozhodnuté, ale o ďalšie stupienky víťazov ešte niektoré tímy majú šancu zabojovať.

V ženskej kategórii majú minimálne jednou nohou rázne vykročené za majstrovským titulom hasičky DHZ Prašník, pre ktoré to tak môže znamenať na domácej pôde mimoriadny úspech. Rozdiel medzi prvým Prašníkom a druhým Babulicovým vrchom je 7 bodov, Domáce hasičky by museli o titul pripraviť jedine oba zlé pokusy a naopak, útok roka  v podaní Babuličaniek.

,,Zisk pohára by pre nás znamenal veľmi veľa. Každý chce byť najlepší. Pokiaľ by sa to tento rok podarilo, prepísali by sme históriu našej DHZ-ky, nakoľko by to bol pre nás v ženskej kategórií doposial najväčší úspech.’’ hovorí hasička Prašníka, prúdarka Kristína Miklovičová.

V mužskej kategórii si oslavy po roku zopakujú hasiči DHZ Pavlice, ktorí doposiaľ ovládli 7 z 8 celkových súťaží. Najlepším mužským družstvom z kopaničiarskeho regiónu a vicemajstrom bude DHZ Babulicov vrch.  O tretie miesto sa schyľuje k priamym, nervóznym súbojom medzi tímami z Topoleckej a Vrzávky, ale šancu zamiešať karty na celkové poradie bude mať aj Bošáca.

Finále prinesie okrem ligových útokov aj špeciálne ‘’All Stars’’ tímy, zložené z najlepších ligových bežcov. Pripravených bude niekoľko druhov jedál, takže si na svoje príde naozaj každý.

Memoriál v Prašníku nesie od roku 2017 meno váženej členky DHZ Prašník, Adriany Boorovej, ktorá bola dlhoročnou, neoddeliteľnou súčasťou tímu, veľkou podporovateľkou a spoluzakladateľkou IKHL. V roku 2018 na jej počesť odhalili v obci pamätnú tabuľu.

,,Držala tím aj fungovanie nášho zboru pokope. Mala vždy skvelé nápady. Nakoľko memoriál patrí Adrianke, snažíme sa vždy zabezpečiť všetko tak, aby bol organizovaný s takou precíznosťou, s akou by to urobila aj ona.’’ Pre celý tím je to tak veľký záväzok zorganizovať súťaž čo najlepšie.

Hoci sa muži Prašníka v tomto súťažnom ročníku ligovej série nezúčastnili, ženám všemožne naďalej pomáhajú, podporujú chod zboru i obec.

,,Obetujú naozaj veľa zo svojho voľného času. Od jari nám chodili pomáhať na tréningy, nakoľko bez nich by sme s vodou moc nenatrénovali. Zabezpečujú nám technickú podporu čo sa týka materiálu a sú nám vždy po ruke, keď potrebujeme. Finále pripravujeme všetci spolu aj s pomocou starších členov. Kto môže, ten pomôže. Je to naozaj intenzívny týždeň prípravy a sme veľmi vďačné každému, kto priloží ruku k dielu.‘’

,,Na záver by sme s veľkou radosťou všetkých pozvali na Memoriál Adrianky Boorovej, naozaj sa bude bojovať do poslednej chvíle a bude to stáť za to. Naše ooďakovanie rozhodne patrí všetkým, ktorí nám počas sezóny pomohli a v neposlednej rade obci Prašník, Roľníckemu družstvu Prašník, OŠK Prašník a reštaurácií Dúbrava.“ dodala K. Miklovičová. Súťažiť sa začne v sobotu o 12. hodine, každý nadšenec hasičského športu a dobrej zábavy je v Prašníku vítaný.