Krajské operačné stredisko v Trenčíne vyhlásilo v pondelok 24. januára pred druhou hodinou v noci poplach pre horiacu súpravu troch železničných osobných vagónov odstavených vo vlakovej stanici v Novom Meste nad Váhom. Stará súprava pozostávajúca z 12 vozňov bola určená na likvidáciu.

“Na miesto udalosti boli postupne vyslaní deviati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Nového Mesta nad Váhom a Trenčína so štyrmi zásahovými vozidlami. Príslušníci HaZZ vykonali prvotný prieskum a za účelom lokalizácie požiaru nasadili päť hasebných prúdov, za postupného rozoberania vnútornej konštrukcie zasiahnutých vagónov“ – uvádza sa v tlačovej správe KR HaZZ Trenčín.

“Po likvidácii požiaru, krátko pred piatou hodinou ráno, bolo požiarisko skontrolované termovíznou kamerou a následne odovzdané zástupcovi Železníc Slovenskej republiky. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. “

Zásahu sa zúčastnili i dobrovoľné hasičské zbory z Čachtíc, Hôrky nad Váhom a Pobedimu. “Zasahovalo 6 hasičov z Čachtíc na CAS 32 T815 a CAS 15 Iveco Daily“ – komentoval zásah DHZ Čachtice na svojej facebookovej stránke.

‚Poverený príslušník Oddelenia železničnej polície Trenčín začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. “– uvádza vo vyhlásení polícia.

Zdroj fotografií: FB Polícia SR – Trenčiansky kraj

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️