Myjava, 2. júl 2024 | Dnešným dňom zanikla na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR detská pohotovosť v Myjave. Deje sa tak v rámci druhej fázy konsolidácie detských ambulantných pohotovostných služieb. Spolu s myjavskou skončí k tomuto dátumu na Slovensku ďalších 9 pohotovostí, medzi nimi aj susednej v Senici, v Novom Meste nad Váhom či v Piešťanoch.

Rezort zdravotníctva zmeny v sieti argumentoval najmä potrebou odbremeniť pediatrov, ktorých je dlhodobý nedostatok, boria sa s vyťaženosťou a s tým prichádza aj zmena v dĺžke otváracích hodín zostávajúcich detských pohotovostí. Tie budú po novom otvorené namiesto 22. do 20. hodiny.

Pre okres Myjava, Senica a Skalica bola určená Ambulantná pohotovostná služba (APS) v Skalici.  Po ordinačných hodinách APS Skalica v prípade núdze ostáva rodičom a detským pacientom vyhľadať Urgentný príjem v Skalici, vo FN Trenčín, alebo aj Detskú ústavnú pohotovostnú starostlivosť v NsP Myjava.

Kollárovci a Ich hostia na Myjave | Bohatý kultúrny program už 19. 7. 2024 
VSTUPENKY V PREDPREDAJI NA topvstupenky.sk

Myjavská nemocnica avizovala, že na základe rozhodnutia vedenia NsP a Detského oddelenia, môžu byť deti vyšetrené aj počas ordinačných hodín APS Skalica.

Deti a dorast vyšetria v rámci ústavnej pohotovostnej služby NsP Myjava. Myjavská nemocnica bude túto službu zabezpečovať počas pracovných dní od 16. do 7. rannej hodiny a počas víkendov a sviatkov s 24-hodinovou prevádzkou.

Pre župu, nemocnicu a dotknuté samosprávy je kľúčové pre zdravotníctvo a s ním spojené služby v Myjave a celom kopaničiarskom regióne zachovať starostlivosť a nemocničné oddelenia stabilizovať.

Titulka: NsP Myjava.