Stará Turá, 6. jún 2023 | Obyvatelia Starej Turej si budú chodiť vybavovať potrebné úradné veci na novú adresu, ešte predtým sa však musia zaobísť týždeň bez služieb. Zamestnanci mestského úradu v Starej Turej sa v júni presťahujú do zrekonštruovanej budovy bývalej strednej školy na Ulici gen. M. R. Štefánika.

Samospráva oznamuje, že z dôvodu sťahovania do nových priestorov a spúšťania potrebných informačných technológií na nových pracoviskách, bude v dňoch 12. až 16. júna 2023 vrátane, úrad úplne zatvorený. Mesto prosí občanov, aby svoje náležitosti vybavili pred zatvorením, alebo po otvorení, už v nových priestoroch.

Pôvodná budova úradu na Ul. SNP, bola z kapacitného hľadiska nedostačujúca a zmena by si vyžiadala nákladnú rekonštrukciu. Radnica preto zvolila možnosť presťahovať sa do modernejších a väčších priestorov bývalej elektrotechnickej školy, ktorá si prešla v uplynulých rokoch obnovou. Na novej adrese už dlhšie sídli mestská polícia a lesohospodárska spoločnosť. Budovu starého mestského úradu plánuje samospráva pretvoriť na zariadenie pre seniorov.

Info a titulka: Mesto Stará Turá.