V mestách Brezová pod Bradlom a Myjava sa bude v rámci zmluvy medzi mestami a Fondom na podporu športu modernizovať športové zázemie. Obe mestá získali z Fondu príspevok vo výške viac ako 107 tisíc €, ktorý tvorí 50% z celkového investičného zámeru na rekonštrukciu.

V Brezovej sa rekonštrukcia týka športovej infraštruktúry v areáli miestnej základnej školy.

V rámci projektu bude vybudované nové viacúčelového ihrisko okolo ktorého bude situovaný bežecký ovál s tartanovým povrchom, doplnený o dráhu pre skok do diaľky. Vhodne zvoleným povrchom bude herný komfort návštevníkov časovo nezmenený  vo všetkých ročných obdobiach – uviedlo Mesto na svojej webstránke s tým, že k uskutočneniu projektu by malo prísť na jar budúceho roka. Športový areál  bude  využívaný verejnosťou, športovcami na tréningové procesy, zápasy a organizovanie športových turnajov. Realizáciou projektu  vytvoríme nové , bezpečné  podmienky pre šport a aktívne trávenie voľného času našich obyvateľov.

Rekonštrukcia športového areálu – súčasný pohľad a plánovaný návrh rekonštrukcie, zdroj: Mesto Brezová p/B

V Myjave budú z projektu v športovom areáli vedľa futbalového štadióna vybudované tenisové kurty s antukovým povrchom, tribúnou a tiež viacúčelové ihrisko s umelým povrchom.

Takisto sa počíta s rekonštrukciou budovy pri budúcich kurtoch, v ktorej by sa nachádzalo potrebné sociálne zázemie pre užívateľov športovísk, ako napríklad šatne, toalety a podobne. – píše hovorca mesta Marek Hrin na webovej stránke Myjavy. Termín realizácie je taktiež naplánovaný na rok 2022.

Vizualizácia možnej podoby budúcich športovísk v Myjave, zdroj: Mesto Myjava

PÁČI SA VÁM, ČO KOPANIČIARSKE NOVINY TVORIA?

Naša tvorba závisí aj od Vašej podpory, ktorú môžete vyjadriť finančným darom prostredníctvom Paypalu kliknutím tu: www.paypal.com/paypalme/kopaniciarskenoviny, alebo cez bankový prevod: IBAN – SK10 6500 0000 0000 9655 3004, Meno – Kopaničiarske noviny.

Príspevky budú použité na ďalší rozvoj novín a zlepšenie ich kvality. Ďakujeme!