Kopanice, 8. feb. 2023 | Obdobie fašiangov sa odvíja od Veľkej noci a trvá do Popolcovej stredy. Jeho najdôležitejšie dni však prichádzajú v samotnom závere a sú charakteristické veselicami, maškarnými sprievodmi a možnosťou sa poriadne naposledy najesť pred prichádzajúcim 40-dňovým pôstnom, ktorý trvá až do Veľkého Piatka. Je to prakticky pozostatok určitých pradávnych zvykov, ktoré určitom zmysle pretrvali z predkresťanských čias. Keďže pôst by sa mal v roku 2023 začať 22. februára, najbližšie dva víkendy bude v obciach tým pravým časom a organizovanie fašiangových podujatí.

VRBOVCE | Už sa fašang kráti, už sa nenavráti. Pozývame Vás na rozlúčku s fašiangovým obdobím vo forme veselého sprievodu dedinou. Tešíme sa na stretnutie.

POLIANKA | Ochutnávka bravčových špecialít sa uskutoční už po 3x. Tentokrát to bude na futbalovom ihrisku. Môžete ochutnať kapustnicu, rôzne mäsové výrobky. Bude nám hrať príjemná hudba a spolu si zaspomíname na spoločné chvíle keď sa to odohrávalo všetko v našich dvoroch…Tešíme sa na vás

BREZOVÁ pod BRADLOM |

Mesto Brezová pod Bradlom, DHZ Brezová pod Bradlom, Technické služby a CVČ Brezová pod Bradlom vás pozývajú na kultúrno-spoločenské podujatie FAŠIANGY spojené s ochutnávkou zabíjačkových špecialít, s vystúpením Folklórny súbor Brezová a karnevalom pre deti. Fašiangy sa uskutočnia 18. februára 2023 na Námestí gen. M. R. Štefánika so začiatkom od 9:00 hod. Tešiť sa tiež môžete na Heligonkárov spod Bradla.

KOŠARISKÁ | Obec Košariská Vás srdečne pozýva na FAŠIANGY. Čaká Vás ochutnávka tradičných zabíjačkových špecialít, vareného vínka, šišiek a zábava pri muzike Heligonkárov spod Bradla. Sobota 11.2.2023 od 13:00 hod. na ihrisku v Košariskách.

PRAŠNÍK | Srdečne Vás pozývame na divadelné predstavenie: paródia na slovenské dejiny, ktorá nám nastavuje zrkadlo. Stretnete tu Jožka na plavbe s Kolombusom, Máriu Teréziu, Jánošíka, či milionára z Titanicu. Teraz aktualizovaná o nové príbehy a postavy. Plné vstupné: 8 €.

BZINCE pod JAVORINOU

SOBOTIŠTE | Folklórna skupina Sobotište pozýva dňa 18.2.2023 o 14:00 do KD v Sobotišti na FAŠIANGOVÉ POPOLUDNIE

ZEMIANSKE PODHRADIE | Vážení spoluobčania, Obec Zemianske Podhradie a Klub amatérskych mäsiarov Vás srdečne pozývajú na „Fašiangovú zabíjačku“ koštovku zabíjačkových špecialít dňa 18.2.2023 do KD v Zemianskom Podhradí. Program: 8,00 do 15,00 hod. výroba zabíjačkových špecialít od 15,00 hod. ochutnávka výrobkov a od 16,00 hod. hudobná skupina „KTO MÁ ČAS „.