Dňa 23. januára sa v bratislavskej Športovej hale Mladosť a Elán uskutočnili Halové majstrovstvá Západoslovenského atletického zväzu ml. žiactva U14. Pretekov sa zúčastnilo i 7 atlétov z Detskej atletiky Myjava pod taktovkou AO TJ Spartak.

V kategóriách šprint, beh cez prekážky, skok do výšky, vrh guľou a chôdza sa talentom z Myjavy mimoriadne darilo. Výprava pod vedením trénerov Jaroslava Moravca a Lucie Moravcovej si z podujatia odniesla päť medailových umiestnení.

,,Zimné obdobie je dlhé bez pretekov a tak sme sa rozhodli, že to našim deťom spestríme. Keď sa naskytla možnosť, nezaváhali sme. Ambície sme nemali, nakoľko sme mali výpadky kvôli pandémii. Deti ma ale príjemne prekvapili a okrem medailí si niektorí spravili osobné rekordy‘‘vysvetľuje J. Moravec.

R. Petráš vybojoval v Bratislave dve zlaté medaily

Výbornými výkonmi sa predviedol Roland Petráš, ktorý vybojoval hneď dve prvé miesta, obe s osobnými rekordmi – 430 cm v skoku do diaľky a čas 1:52 v behu na 600 metrov. V 600 metrovom behu si domov s osobným rekordom 1:59 odniesla domov striebornú medailu Martinka Moravcová. Druhé miesto v kategórii chôdza na 2 000 m obsadil Alex Janec a medailovú zbierku v kategórii 60 metrov cez prekážky zavŕšil tretím miestom Riško Cibulka, ktorý si ešte v skoku do diaľky zlepšil osobné maximum na 378 cm, čo stačilo na 6. miesto.

Ďalšie umiestnenia talentov z Myjavy:

Simonka Dugová – 7. miesto beh 1500 metrov, Martinka Gábová – 15. miesto šprint 60 metrov v novom osobnom rekorde 9:56s a 11. miesto vrh guľou, Maroško Madluška – 4. miesto s časom 6:04 beh 1 500 metrov, Riško Cibulka 12. miesto 60 metrov šprint.

Tréning na bežkách v Starej Myjave

Napriek tomu, že je zima a optimálne vonkajšie podmienky športovcov ešte len čakajú, v Detskej atletike Myjava sa snažia vytvoriť čo najlepšie tréningové prostredie v rámci možností. Výsledky z halových majstrovstiev nasvedčujú tomu, že snaha trénerov sa nemíňa účinku.

,,Využívame čo sa len dá. Telocvične, ak je sneh tak bežky, ak sa trocha oteplí tak sme vonku. V klube máme viacero detí, ktoré majú talent a sú aj cieľavedomé. Ak im táto cieľavedomosť zostane, môžu dosiahnuť veľké úspechy.‘‘

Na ktorých podujatiach v roku 2022 detských atletických reprezentantov AO TJ Spartak Myjava uvidíme?

,,V najbližšej dobe budú Halové Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti starších žiakov a Halové M-SR starších žiakov, kde máme 2 zverenkyne. V lete to budú Majstrovstvá SR pre starších žiakov, pre mladších Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti na dráhe a pre najmladších Detská P-T-S, Čokoládová tretra a dopĺňať to budeme cestnými behmi v rámci Záhoráckeho Detského Bežeckého Pohára.‘‘ – doplnil tréner Moravec.

Fotografie: FB Detská Atletika Myjava

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️