Blíži sa nám víkend a kopance opäť ponúknu bohatý program rôznych podujatí cez koncerty, šport, tradície a ďalšie. Klasicky sme všetky akcie zhrnuli do článku a tak si môžete pohodlne vybrať, na ktoré z nich zavítate:

Kopanice v kroji na Košariskách

Pozvánka:

MYMeet v Myjave

V sobotu 9. júla 2022 sa na Námestí M. R. Štefánika v Myjave premiérovo uskutoční automobilový zraz MYMeet 2022. Organizátori na ňom očakávajú asi stovku špeciálne upravených vozidiel a veteránov, ktoré potešia oko i ucho každého priaznivca motorizmu. Podujatie sa bude konať od 10.00 do 17.00 h.

Občianska vojna v Bzinciach

Príďte sa pozrieť na rekonštrukciu bitky z občianskej vojny v Amerike, v sobotu 9. júla v obci Bzince pod Javorinou.

Traktoriáda v Lubine

Obec Lubina a Klub traktorových nadšencov z Podjavoriny vás pozýva na 5. ročník Traktoriády podjavorinských špeciálov pri amfiteátri na vrchu Roh.

Poľovnícka zábava na Brezovej

Poľovnícke združenie PZ Klenová Brezová Vás srdečne pozýva na Poľovnícku zábavu 9. júla 2022 v Baranci Pod skalou 17.00 hod. Do tanca hrá skupina Impuls, vstupné 3 €.

Slifki aj belički v Myjave a Hrašnom

Mesto Myjava vás pozýva na predstavenie Mestského kultúrneho strediska v Novom Meste nad Váhom – Poetickej scény Divadielka Galéria s názvom „Zbjérali zme slifki aj belički..“, ktoré sa uskutoční v nedeľu 10. júla 2022 o 19.00 h v hlavnej sále Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave. Vstupné je 3,- € a lístky si môžete kúpiť od piatka 1. júla 2022 v kancelárii kultúrneho domu alebo na portáli www.kultura.myjava.sk. 

Predstavenie sa uskutoční aj v sobotu 9. júla od 18. hodiny v kultúrnom dome v Hrašnom. Výťažok z predaja lístkov bude venovaný miestnej organizácii Jednoty dôchodcov v obci Hrašné na ďalšie spoločenské aktivity.

Hasičská súťaž v Cetune

DHZ Cetuna vás pozýva na hasičskú súťaž O poháre Pegasimu a 5. kolo IKHL v sobotu 9. júla od 13. hodiny na ihrisku pri miestnom kultúrnom dome.

Futbalová storočnica vo Vrbovom

Za posledným vrchom kopaníc sa počas víkendu uskutočnia veľké oslavy založenia futbalového klubu vo Vrbovom s množstvom skvelých hudobných skupín a exhibičnými zápasmi. Vstupné dobrovoľné.

Strelecký pretek v Krajnom

PŽ Drieňovica z Krajného vás pozýva na Verejné strelecké preteky so živou hudbou a pochúťkami z diviny, v sobotu od 8. hodiny v areáli Borinka v Krajnom.

Koncert v Starej Myjave

Skiland Stará Myjava vás pozýva na koncert skupiny DESMOD a Robo Šimko, ktorý sa uskutoční u nás v lyžiarskom stredisku . O dobré občerstvenie (pivo,kofola,cigánska,burgre …) sa postará Váš SKILAND Team. Vstupenky v predaji v areáli od 17:00.

Staromyjavské sito

Príďte sa pozrieť na beachvolejbalový turnaj 3-členných, zmiešaných družstiev pod názvom Memoriál Juraja Grečného.

Futbalový deň v Jablonke

V Jablonke sa v sobotu uskutoční súťaž o jedenástkového kráľa kopaníc. Rodičia si môžu oddýchnuť pri dobrom pivku, skvelom jedle a vaše detičky sa môžu vyblázniť na nafukovacom hrade a šmykľavke. Po súťaži si vychutnáme večer pri hudbičke a vyžrebujeme výhercov bohatej tomboly. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Večer s vínom v Podbranči

Degustácia vín z rodinného vinárstva Faluši, občerstvenie z grilu a maľovanie pre deti na tvár v sobotu 9. júla od 17. hodiny. Bližšie informácie k podujatiu na vino@falusi.sk.

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a my ho doplníme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY