Dňa 8. februára sa krátko po šiestej hodine rannej stala tragická dopravná nehoda na hlavnej ceste v centre obce Hrašné. Po strete s kamiónom tu utrpel vodič dodávky zranenia nezlúčiteľné so životom. Podľa polície mohlo byť príčinou nehody neprispôsobenie jazdy na šmykľavej vozovke.

,,Podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 62- ročný vodič ťahača Scania s návesom jazdil po ceste II/581 v smere od Myjavy do Starej Turej. V obci Hrašné pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti stavu a povahe vozovky, vlastnostiam vozidla a nákladu na mokrej vozovke mal dostať šmyk. Následkom toho malo ťahač Scania skrútiť vľavo do protismernej časti vozovky, kde v tom čase mal jazdiť 36-ročný vodič na dodávke Fiat a došlo k zrážke‘‘ – informovalo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne.

Foto: Obec Hrašné

Fatálny náraz dodávku vo svojom pruhu otočil a tá zadnou časťou ešte narazila do betónového stĺpu elektrického vedenia. Následkom ťažkých zranení vodič dodávky po takmer dvojhodinovom boji o život podľahol.

,,Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Novom Meste nad Váhom, ktorý v predmetnej veci začal trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenia. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Okolnosti, príčina ako aj miera zavinenia sú naďalej predmetom vyšetrovania polície.

Cesta bola niekoľko hodín pre nákladné autá neprejazdná a počas dokumentácie nehody bola doprava v obci riadená policajtmi.

Zdroj titulnej fotografie: FB Polícia SR – Trenčiansky kraj