Neviete ešte, čo budete robiť cez víkend? Opäť pre vás máme pár nápadov, ako stráviť (nielen) najbližšie dni na kopaniciach.

Dni sliviek

V sobotu sa v Turej Lúke na gazdovskom dvore uskutočnia už tradičné Dni sliviek. Tešiť sa môžeme okrem koštovky aj na ovocný trh, školu varenia pre deti, varenie slivkového lekváru, etnografické filmy a živú hudbu.

Plagát Dni sliviek

Strelecké preteky v Padelkoch

Návštevu Dní sliviek môžete v Turej Lúke spojiť aj s verejným streleckým pretekom v kategóriách univerzálny trap a americký trap, ktorý sa uskutoční v areáli Padelky. Pripravené budú rôzne poľovnícke špeciality.

Strelecké preteky Padelky

Varenie slivkového lekváru

Centrum tradičnej kultúry v Myjave pozýva žiakov ZŠ, MŠ, SŠ a organizované skupiny v dňoch 13. až 17. septembra 2021 na výchovnovzdelávacie podujatie Varenie slivkového lekváru, ktoré sa bude konať v Gazdovskom dvore Turá Lúka. Podujatie je spojené s rozprávaním o ovocinárskych tradíciách na kopaniciach, školou tanca, spevu a s tradičným občerstvením. Podujatie sa uskutoční v priestoroch gazdovského dvora.

V prípade záujmu sa záväzne prihláste na uvedených kontaktoch:

  • Centrum tradičnej kultúry v Myjave, Partizánska 290/17, 907 01 Myjava
  • 034/621 32 52, 0918 968 706
  • eva.cmelova@ctk.tsk.sk
Plagát Varenie slivkového lekváru

Hody v Bukovci

Futbalisti Bukovca sa zatiaľ túto sezónu trápia a sú poslední v lige. Majú to o to horšie, že ich v sobotu čaká ten najnáročnejší súper – ženský tím FK Bukovec. Exhibičný futbalový zápas sa začína 16:00 hod, sprievodné podujatia začínajú od 14:00.

Plagát Hody Bukovec


Heligonica v Bzinciach

V kultúrnom dome v časti Cetuna sa v nedeľu uskutoční krst CD Heligonica so zaujímavými hosťami.

Plagát Rande s Heligonicou

Nevybrali ste si žiadne z podujatí? Nevadí. Počasie sľubuje minimálne sobotu ešte stále príjemné teplé slnečné počasie vhodné na výlet do prírody alebo na akúkoľvek aktivitu, ktorú plánujete.

Projekt Kopaničiarske noviny nie je financovaných z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal jednoducho a bezpečne prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme! Podporiť nás môžete aj odberom na Youtube, sledovaním na Instagrame alebo kliknutím na Páči sa mi to na Facebooku.