Telocvična v Myjave pri tamojšej Strednej priemyselnej škole je s plochou palubovky 620m2 jedna z najväčších v rámci stredných škôl v kraji. Od 3. augusta na nej prebiehajú práce dotované z rozpočtu Trenčianskej župy, ktorá modernizáciu budovy podporila sumou viac ako 260 tisíc eur.

Práce sa týkajú zateplenia obvodového plášťa telocvične, šatní, posilňovne a strechy. Okná boli vymenené pred dvomi rokmi, v rámci súčasnej rekonštrukcie na nich pribudnú vonkajšie žalúzie, ktoré prispejú k tepelnej pohode počas slnečného počasia, kedy dochádzalo k prehrievaniu interiéru, napísal pre Kopaničiarske noviny riaditeľ SPŠ Myjava, Andrej Duga. Ďalej sa rekonštrukcia týka spojovacej chodby medzi školou a telocvičňou, kde sa okrem zateplenia stien menia i okná a dvere.

Žiaci využívajú telocvičňu nielen počas vyučovania, slúži aj na aktivity športových klubov keďže množstvo žiakov, ktorí školu navštevujú sú aj ich členovia. Škola preto disponuje rôznymi druhmi športového vybavenia – od futsalu cez volejbal, basketbal, bedminton, až po florbal.

Na florbal sme získali vybavenie v podobe mantinelov, hokejok a loptičiek vďaka realizácii projektu Znovu spolu financovaného z fondu malých projektov v rámci programu Interreg VA SK-CZ. Okrem toho máme slušne vybavenú posilňovňu v škole i na internáte – opäť z projektu, tentoraz z participatívneho komunitného rozpočtu TSK. žiaci ako i verejnosť má možnosť zahrať si streetball pri internáte, kde sme na asfaltovom ihrisku vymenili dosky s košmi.

Okrem telocvične je škola činná i v ďalších projektoch. Po niekoľkých rokoch riešenia problémov s verejným obstarávaním dokončuje projekt, vďaka ktorému získala novú učebňu s výpočtovou technikou, CNC strojmi, sústruhmi a frézkami. Ďalej realizujeme projekt Inovace výuky strojírenských oborů, v rámci ktorého sme získali kolaboratívne robotické rameno a pedagógovia sa budú školiť v oblasti programovania CNC strojov u nášho partnera SŠPHZ Uherské Hradiště a v oblasti programovania robotického ramena na našej škole.

Práca s modernými prístrojmi by mala študentom lepšie pomôcť v príprave do pracovného života. Škola je zapojená do systému duálneho vzdelávania, kedy spolupracuje s viacerými firmami v regióne a tak pomáha i udržateľnosti pracovných príležitostí. Aj súčasné práce na budove telocvične by mali pomôcť ku komfortu žiakov a podporiť záujem o školu. Práce by mali byť dokončené v priebehu novembra tohto roka.

Projekt Kopaničiarske noviny nie je financovaných z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal jednoducho a bezpečne prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme! Podporiť nás môžete aj odberom na Youtube, sledovaním na Instagrame alebo kliknutím na Páči sa mi to na Facebooku.